Najlepsze mecze polskich drużyn w 2016 roku według portalu WP SportoweFakty

Tomasz Rosiński

Półfinał LM, 28 maja: Vive Tauron Kielce - Paris Saint-Germain HB 28:26 (16:16)

Vive Tauron Kielce nie był faworytem półfinałowego pojedynku w Lidze Mistrzów z naszpikowanym gwiazdami Paris Saint-Germain HB (m. in. Nikola Karabatić, Mikkel Hansen i Luc Abalo), ale mistrzowie Polski pokazali się z bardzo dobrej strony i postawili przeciwnikowi trudne warunki gry.

W pierwszej połowie trwała wymiana ciosów, a drużyny zeszły do szatni remisując 16:16. W drugiej odsłonie lepiej zaprezentowali się kielczanie, którzy wygrali wojnę nerwów (28:26) i zameldowali się w wielkim finale LM.

Najwięcej goli dla polskiego zespołu - pięć - zdobył doświadczony rozgrywający Michał Jurecki.

Który mecz z udziałem polskiej drużyny był Twoim zdaniem najlepszy w 2016 roku?