Rio 2016: słodko-gorzka noc Polaków. Wygrana szczypiornistów, dramat Kszczota

Patryk Kurkowski

Ewa Swoboda odpadła w półfinale, Thompson najszybszą kobietą

19-letnia zawodniczka w świetnym stylu przebrnęła przez eliminacje, ale utalentowanej sprinterki nie zobaczymy niestety w finale biegu na 100 metrów. Swoboda pokonała ten dystans w czasie 11,17 sekundy, czyli Polka pobiegła nieco gorzej od swojego rekordu życiowego (jej celem była poprawa rekordu). Nasza reprezentantka została sklasyfikowana na siódmym miejscu w swoim biegu eliminacyjnym, a ogółem na jedenastym.

Najszybszą kobietą świata została Jamajka Elaine Thompson. Srebrny medal zdobyła Amerykanka Tori Bowie, a brązowy druga z Jamajek Shelly-Ann Fraser-Pryce.