Szóstka 6. kolejki LSK. Siła spokoju na rozegraniu, ciche bohaterki wśród przyjmujących

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Klaudia Alagierska
WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Klaudia Alagierska
zdjęcie autora artykułu

W szóstce kolejki LSK już po raz trzeci znalazła się Marlena Kowalewska, z kolei na pozycji przyjmujących mamy dwa debiuty. Francuzka i Belgijka zadały kłam tezie, że "defensywne" przyjmujące nie mogą przesądzać o losach meczu.

[b]

Rozgrywająca: Marlena Kowalewska (Grupa Azoty Chemik Police) [3] [/b]

To właśnie precyzja i tempo rozegrania reprezentacyjnej rozgrywającej było jednym z największych atutów policzanek w meczu z rzeszowiankami. Kowalewska pod wodzą Ferhata Akbasa zdaje się czynić duże postępy, a rozegranie z miejsca, bez wyskoku, powoli staje się jej wizytówką.

* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie

Atakująca: Aleksandra Rasińska (#VolleyWrocław) [1]

Wrocławianki zrobiły wszystko, by mecz z Energą MKS Kalisz był tym przełomowym. Na niewiele by to się jednak zdało, gdyby nie ich liderka w ataku. Rasińska wytrzymała trudy pięciosetowego starcia i choć atakowała blisko 60 razy, to w tie-breaku posyłała na drugą stronę siatki imponujące ciosy. Rywalki nie potrafiły znaleźć zawodniczki, która by na te uderzenia odpowiedziała.

* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie

ZOBACZ WIDEO: Mateusz Borek: Lewandowski powinien wrócić do Polski i powiedzieć "Teraz ja wam pokażę jak się szkoli"

Środkowa: Klaudia Alagierska (ŁKS Commercecon Łódź) [1]

Klaudia Alagierska w Bydgoszczy rozegrała praktycznie perfekcyjne spotkanie - nie wykorzystała tylko jednej szansy na skończenie akcji, a aż pięciokrotnie powstrzymała rywalki blokiem. To tylko pokazuje, jak dobrze zawodniczka Łódzkich Wiewiór potrafi "czytać" grę. Mistrzyniom Polski obsady pozycji środkowych może pozazdrościć wiele klubów.

* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie

Środkowa: Irina Truszkina (Grupa Azoty Chemik Police) [1]

Ukrainka doskonale rozumie się z Kowalewską i boleśnie przekonały się o tym siatkarki z Podkarpacia. Piłki rozgrywane niemal przez całą szerokość boiska, czy przesunięta krótka - Truszkina wszystkie te zagrania wykonuje bardzo dynamicznie.  Czasami można nawet odnieść wrażenie, że mamy tu do czynienia ze skrzydłową...

* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie

Przyjmująca: Charlotte Leys (Grot Budowlani Łódź) [1]

Kapitan Grot Budowlanych Łódź zapobiegła niepotrzebnej nerwowości w starciu ze skazywanymi na "pożarcie" pilankami. Te postawiły wicemistrzyniom Polski trudne warunki, ale doświadczona Belgijka była filarem łodzianek w przyjęciu i pozwoliła Julii Nowickiej odciążyć Anastasię Kraidubę w ataku. Naszym zdaniem Leys to cicha bohaterka meczu w Łodzi!

* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie

Przyjmująca: Juliette Fidon Lebleu (DPD Legionovia Legionowo) [1]

Derby Mazowsza należały do kapitan reprezentacji Francji, która wraz z legionowiankami sięgnęła po komplet punktów. Juliette Fidon-Lebleu imponowała efektownymi atakami z drugiej linii, a także umożliwiła łagodniejsze wejście do gry Julie Oliveirze Souzie, która wraca na parkiet po wyleczeniu drobnego urazu. Nietrudno też odnieść wrażenie, że Fidon-Lebleu to taki dobry duch drużyny z Legionowa i zawodniczka, która niemal po każdej akcji stara się mobilizować koleżanki.

* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie

Libero: Kinga Drabek (BKS Stal Bielsko-Biała) [2]

Dla Kingi Drabek ostatnie mecze w barwach Stali są bardzo udane. W spotkaniu w Warszawie libero tego zespołu nie tylko z powodzeniem pokrywała kilka stref boiska w przyjęciu, ale też popisała się kilkoma ważnymi dla losów starcia obronami. To przede wszystkim mnogość wyprowadzanych kontr, przez drużynę z Bielska-Białej, przechyliła szalę zwycięstwa na korzyść przyjezdnych.

* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie

Ławka rezerwowych:

Aleksandra Lipska (Wisła Warszawa) Pavla Smidova (BKS Stal Bielsko-Biała) Anastasija Kraiduba (Grot Budowlani Łódź) Jaroslava Pencova (Grot Budowlani Łódź) Katarina Lazović (ŁKS Commercecon Łódź) Olivia Różański (BKS Stal Bielsko-Biała) Justyna Łukasik (DPD Legionovia Legionowo)

Źródło artykułu:
Najlepszą zawodniczką 6. kolejki była:
Marlena Kowalewska
Aleksandra Rasińska
Klaudia Alagierska
Irina Truszkina
Charlotte Leys
Juliette Fidon-Lebleu
Kinga Drabek
Ktoś inny
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)