Złota dekada PGE Skry Bełchatów

Marcin Olczyk
W taki sposób Skra świętowała na ulicach Bełchatowa ósme mistrzostwo Polski

8. Sezon 2013/2014
PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (3:2, 3:0, 3:0)PGE Skra została zdetronizowana na dwa lata przez Asseco Resovię Rzeszów. W sezonie 2011/2012 poległa po najbardziej wyrównanym od lat finale, a rok później, przez słabą grę w sezonie zasadniczym, odpadła już w ćwierćfinale. Ostatecznie bełchatowianie zajęli 5. miejsce i było jasne, że nastał czas zmian. Jacek Nawrocki został zwolniony, a w jego miejsce zatrudniono Miguela Falaskę, który po sezonie w Rosji postanowił zakończyć karierę zawodniczą. Najważniejszymi ruchami kadrowymi były: pozyskanie Nicolasa Uriarte oraz Facundo Conte, a także powrót Stephane'a Antigi. Sprowadzenie Argentyńczyków okazało się strzałem w dziesiątkę, a przywrócenie Mariusza Wlazłego na pozycję atakującego pozwoliło temu zawodnikowi odżyć i zostać głównym bohaterem finałów (3 tytuły MVP w trzech spotkaniach!). Choć drużynie nie udało się wywalczyć Pucharu CEV ani Pucharu Polski, niepowodzenia tylko wzmocniły ekipę z Bełchatowa. Po pięciu porażkach w sezonie zasadniczym, przez play-offy przemknęli jak burza, nie przegrywając ani jednego spotkania. W wielkim finale PlusLigi Resovia walkę podjęła tylko w pierwszym spotkaniu, które i tak przegrała. W pozostałych dwóch została wręcz zdeklasowana i to bełchatowianie mogli przed własną publicznością rozpocząć mistrzowską fetę.

Mistrzowski skład PGE Skry: Mariusz Wlazły, Łukasz Pietrzak, Daniel Pliński, Karol Kłos, Samuel Tuia, Facundo Conte, Andrzej Wrona, Maciej Muzaj, Nicolas Uriarte, Stephan Antiga, Wojciech Włodarczyk, Aleksa Brdjović, Paweł Zatorski, Jędrzej Maćkowiak, Dawid Konieczny.

Opracowali: Dominika Pawlik i Marcin Olczyk

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Czy PGE Skra Bełchatów ma potencjał, by ponownie na dłużej zdominować rozgrywki ligowe w Polsce?