Te mecze emocjonowały kibiców - najlepsze spotkania PlusLigi w 2015 roku według portalu WP SportoweFakty

Anna Bagińska

9. kolejka w sezonie 2015/2016: Cerrad Czarni Radom - Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (27:25, 21:25, 18:25, 27:25,15:10)

Wprawdzie nasze zestawienie najbardziej emocjonujących meczów jest ułożone chronologicznie, ale gdyby sporządzić ranking, to ten mecz 9. kolejki znalazłby się na pewno w czołowej trójce. Cerrad Czarni i Resovia zgotowali bowiem pierwszorzędne widowisko siatkarskie, które zakończyło się dopiero pół godziny przed północą.

Emocje zapowiadała już pierwsza partia, zakończona grą na przewagi. W dwóch kolejnych odsłonach rzeszowianie wygrali bez większych problemów i zanosiło się na to, że wywiozą z Radomia trzy punkty. Ale w czwartym secie koncertowo zagrał Wojciech Żaliński, który popisał się serią czterech punktowych zagrywek. Pomimo kontrowersji w końcówce, Czarni wygrali, a potem poszli za ciosem w tie-breaku. Była to ich ósma wygrana z rzędu, którą wytrącili z ręki argument malkontentom twierdzącym, że ich dobre miejsce w tabeli było spowodowane głównie dogodnym układem meczów.