Te mecze emocjonowały kibiców - najlepsze spotkania PlusLigi w 2015 roku według portalu WP SportoweFakty

Anna Bagińska

7. kolejka w sezonie 2015/2016: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Lotos Trefl Gdańsk 2:3 (19:25, 25:22, 25:16, 23:25, 10:15)

Lider tabeli znalazł swojego pogromcę dopiero w siódmej kolejce rozgrywek. ZAKSA uległa po pięciosetowym widowisku Lotosowi Trefl Gdańsk, chociaż prowadziła 2:1 w setach. Po słabej trzeciej partii gdańszczanie jednak podnieśli się i po zaciętej walce w czwartej odsłonie meczu wywalczyli wygraną. W tie-breaku po gdańskiej stronie siatki znakomicie grał Damian Schulz, udowadniając, że Trefl ma w swoich szeregach wartościowych zmienników. Jego postawa zresztą została nagrodzona statuetką MVP. Ten mecz pokazał, że podopieczni Andrei Anastasiego w tym sezonie są w stanie walczyć o czołowe lokaty. Co do kędzierzynian, to była jak do tej pory jedyna ich porażka.