Te mecze emocjonowały kibiców - najlepsze spotkania PlusLigi w 2015 roku według portalu WP SportoweFakty

Anna Bagińska

Finał Pucharu Polski 2015: Lotos Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:22, 21:25, 25:21, 25:23)

Do finału Pucharu Polski zespoły z Gdańska i Rzeszowa przystępowały po pierwszym spotkaniu finałowym PlusLigi. Kilka dni wcześniej podopieczni Andrzeja Kowala w trzech setach rozprawili się na Podpromiu z gdańszczanami i wszystko wskazywało na to, że w kolejnym meczu powtórzą ten rezultat. Jednak siatkarze Lotosu Trefla grający we własnej hali zagrali bardzo dobre spotkanie. Wiedzeni przez wyśmienicie się tego dnia spisujących Mateusza Mikę oraz Sebastiana Schwarza wygrali z faworyzowanym rywalem 3:1 i wywalczyli pierwsze w historii występów w PlusLidze trofeum.