Te mecze emocjonowały kibiców - najlepsze spotkania PlusLigi w 2015 roku według portalu WP SportoweFakty

Anna Bagińska

V mecz o 3. miejsce w sezonie 2014/2015: PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 3:1 (19:25, 25:23, 29:27, 25:23)

Kiedy już wszyscy udali się na wakacje, albo zaczęli przygotowywać się do sezonu reprezentacyjnego, siatkarze Skry Bełchatów i Jastrzębskiego Węgla nadal toczyli walkę o trzecie miejsce. Nikt nie chciał być przegranym, bo dla każdej z tych drużyn brak medalu byłby porażką.

Początkowo bliżej osiągnięcia celu byli podopieczni Miguela Falasci, którzy wygrali pierwsze dwa mecze. Jednakże w trzecim zamiast postawić kropkę nad i, przegrali, mimo że brakowało im seta do zakończenia rywalizacji. Sytuacja powtórzyła się w czwartym meczu. Mało brakowało, by podobnie było w piątym, bo Skra prowadziła 2:1 i jastrzębianie doprowadzili w końcówce czwartej partii do remisu 21:21. Tym razem jednak bełchatowianie nie spanikowali. Asa na wagę piłki meczowej zaserwował Nicolas Marechal i po błędzie rywali bełchatowianie mogli cieszyć się z brązowych medali i uratowania sezonu.