Skarb Kibica Final Four Ligi Mistrzów

Monika Skrzyniarz-Gwizdała
Cucine Lube Banca Marche Civitanova sezon 2015/2016

Cucine Lube Banca Marche Civitanova (półfinałowy rywal - Trentino Volley)

Zdaje się, że podopieczni Gianlorenzo Blenginiego do stolicy Małopolski przyjadą w jeszcze gorszych nastrojach niż ich półfinałowi rywale. W swoich rodzimych rozgrywkach o możliwość gry w finale rywalizują z Sir Safety Umbria Volley Perugia i po dwóch dotychczasowych starciach przegrywają 0:2. Z pewnością w pamięci szczególnie zapadł im drugi z meczów, rozgrywany na trzy dni przed wylotem do grodu Kraka, gładko przegrany 0:3.

Ich droga do Krakowa wiodła przez Belgię, Czechy, Turcję oraz Polskę, bowiem jednym z ich grupowych rywali byli siatkarze PGE Skry Bełchatów. Ich ostatnia konfrontacja przeciwko Halkbankowi Michała Kubiaka w play-off "6" była jedną z najciekawszych w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Awans do finałów wywalczyli dopiero w złotym secie rozgrywanym w Ankarze. Ostatni raz tak daleko drużyna Lube zaszła w sezonie 2008/2009. Wówczas, w Final Four rozgrywanym w Pradze zajęli czwarte miejsce.

Półfinałowym rywalem Civitanova będzie Trentino Volley. Bratobójcze starcie włoskich ekip rozpocznie się w sobotę o 18:30.

Kadra:

Trenerzy: Gianlorenzo Blengini oraz Francesco Cadedu
Rozgrywający: Micah Christenson, Antonio Corvetta
Atakujący: Ivan Miljković, Alessandro Fei
Środkowi: Marko Podrascanin, Dragan Stanković, Enrico Cester, Marco Vitelli
Przyjmujący: Osmany Juantorena, Klemen Cebulj, Simone Parodi, William Priddy, Jiri Kovar
Libero: Jenia Grebennikov

Statystycznie na podstawie 10 rozegranych spotkań w tegorocznej edycji:

Drużynowo: 1.3 asa na set / przyjęcie pozytywne 56 proc. / skuteczność w ataku 52 proc. / 2.4 bloku na set

Najgroźniejszy w ataku: Osmany Juantorena - skuteczność 51 proc. (86/170) / Ivan Miljković - skuteczność 48 proc. (80/165)
Najgroźniejszy na zagrywce: Osmany Juantorena - 11 asów serwisowych, jednakże przy zagrywkach Daragana Stankovicia oraz Marko Podrascanina drużyna najczęściej punktuje seriami
Najgroźniejszy w bloku: Dragan Stanković - 23 bloki (0.6 na set)
Najsłabsze ogniowo w defensywie: Klemen Cebulij - 18 błędów i 56 negatywnych przyjęć przy 211 próbach odbioru