Dziewczyny lubią brąz, czyli Developres SkyRes Rzeszów w sezonie 2018/19

Katarzyna Smelik

Nowy sezon, nowe wyzwania

Sezon 2018/19 dobiegł końca, medale zostały rozdane. Emocje już opadły, przyszedł więc czas na podsumowania i refleksję nad przyszłym sezonem. Obserwując poczynania rzeszowskiego zespołu w fazie zasadniczej, nikt nie przypuszczał, że Developres SkyRes znajdzie się poza ścisłym finałem. Obraz stabilnej i konsekwentnej gry dawał nadzieję na mistrzostwo Polski. - Na pewno był to trudny sezon. Przede wszystkim bardzo trudny mentalnie - zwracała uwagę libero, Agata Sawicka. Cel w pewnym  stopniu został jednak osiągnięty, ekipa z Podkarpacia stanęła na podium.

Co przyniesie następny sezon? Trzecia lokata daje rzeszowiankom możliwość gry w europejskich pucharach. Teraz jednak władze Developresu SkyRes czeka wzmożona praca nad skompletowaniem składu. Chociaż karuzela transferowa już się kręci, to na razie niewiele wiadomo na temat ewentualnych pożegnań i kontraktów z nowymi zawodniczkami.

Czy w przyszłym sezonie Developres SkyRes znów stanie na podium?