PŚ: sukcesy przerosły oczekiwania. Mija sześć lat od pierwszego triumfu Kamila Stocha

Szymon Łożyński
Triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2013/2014 Kamil Stoch sezon, w którym zdobył dwa złote medale olimpijskie, zwieńczył zdobyciem Kryształowej Kuli. Polak skakał świetnie niemal od początku cyklu i zasłużenie wygrał klasyfikację generalną. W całym sezonie, nie licząc konkursów w igrzyskach olimpijskich, reprezentant naszego kraju wygrał aż 6 razy (Titisee-Neustadt, Engelberg, dwa razy w Willingen, Lahti i Kuopio). Do tego Stoch jeszcze sześciokrotnie stał na pucharowym podium. W klasyfikacji generalnej Polak drugiego Petera Prevca wyprzedził o 108 punktów.

Kolejne dwa sezony nie były jednak dla dwukrotnego mistrza olimpijskiego udane. Przełom nastąpił, gdy kadrę objął Stefan Horngacher. Zapraszamy na kolejny slajd.

Czy Kamil Stoch wygra w tym sezonie klasyfikacji generalną PŚ i zdobędzie minimum dwa złote medale na MŚ w Lahti?