Relację prowadzą : autor:
Marcin Motyka
autor:
Rafał Smoliński
Dziękujemy Państwu za to, że byliście z nami i śledziliście mecz Jerzego Janowicza. Zapraszamy na kolejne relacje ze stolicy Wielkiej Brytanii. Miejmy nadzieję, że nasi reprezentanci przysporzą nam wieli powodów do radości w ciągu nadchodzących dwóch tygodni!
Skomentuj 1
39 piłek wygrywających i 17 niewymuszonych błędów zapisał na swoim koncie Jerzy Janowicz w meczu z Kylem Edmundem. Rywalem Polaka w II rundzie będzie czeski weteran Radek Stepanek bądź kwalifikant z Australii Matt Reid.
Skomentuj 1
6:2, 6:2, 6:4 - Gem, set i mecz - Jerzy Janowicz! Niespełna półtorej godziny potrzebował Polak, aby wywalczyć awans do II rundy.
Skomentuj 1
6:2, 6:2, 5:4 - Wygrywające podanie, nieudany bekhendowy skrót Polaka i 15-15. Return w siatkę Edmunda, 30-15. Kończący forhend i dwa kolejne meczbole!
Skomentuj 0
*6:2, 6:2, 5:4 - Wybronił się Edmund, oddalił cztery meczbole, ale po przerwie Janowicz będzie podawał na mecz.
Skomentuj 0
6:2, 6:2, 5:3* - Oddalił trzy meczbole Edmund, po znakomitym returnie Janowicz wywalczył czwartą piłkę meczową, której również nie wykorzystał.
Skomentuj 2
  • qasta Zgłoś komentarz
    Kolega , a ty nie czytasz , co się do ciebie pisze ? Wejdź na swój kokpit (na górze strony, przy twoim nicku czerwonymi literami napisany jest link, kliknij w to) - to będziesz mógł
    Czytaj całość
    zobaczyć m.in. wszystkie głosy do ciebie
    • Jan Mosiewicz Zgłoś komentarz
      Gem wygrany przez Edmunda po obronie 4 meczboli! 5:4 i Jurek serwuje na mecz.
    • 6:2, 6:2, 5:3* - 0-40, trzy meczbole dla Polaka!
      Skomentuj 0
      6:2, 6:2, 5:3* - Dwa wygrywające podanie Janowicza, 30-0. Znakomity return Edmunda, 30-15. Bekhend Brytyjczyka ląduje poza kortem, następnie identyczny błąd popełnia Polak, 40-30. Kolejna pomyłka łodzianina, tym razem z forhendu, i równowaga. Wygrany gem łodzianina i Jerzy jest o krok od II rundy.
      Skomentuj 1
      *6:2, 6:2, 4:3 - Kończący forhend Polaka na otwarcie gema, 0-15. Następnie dwa błędy ze strony forhendowej, 30-15. Udany dropszot Brytyjczyka na 40-15. Wygrywający bekhendowy return Janowicza, 40-30. Wyrzucony forhend w aut Polaka na koniec gema.
      Skomentuj 2
      6:2, 6:2, 4:2* - Trzy asy Janowicza i wygrywające uderzenie. Pewnie wygrany gem.
      Skomentuj 0
      *6:2, 6:2, 3:2 - Pięknym forhendem zagranym w samą linię obronil break pointa Brytyjczyk, następnie zdobył dwa punkty i wygrał całego gema.
      Skomentuj 1
      • Alk Zgłoś komentarz
        Wygrać tego gema, przełamać w następnym i zamknąć przy swoim - jazda! Młodzik nie daje rady.
        6:2, 6:2, 3:1* - Upadł na kort Janowicz, na szczęście odniósł przy tym żadnej kontuzji i może bez przeszkód kontynuować grę. Nieczysto, ramą zagrał Edmund, break point dla Polaka
        Skomentuj 0
        6:2, 6:2, 3:1* - Błąd forhendowy Edmunda na początek gema, 15-0. Świetny forhend Polaka i 30-0. Kolejna znakomita akcja Polaka, 40-0. Gem wygrany bez straty punktu, zakończony wyśmienitym serwisem.
        Skomentuj 0
        *6:2, 6:2, 2:1 - Otwiera wynik po swojej stronie w trzecim secie Edmund gemem wygranym do 15.
        Skomentuj 0
        6:2, 6:2, 2:0* - "Na sucho" wygrany gem Janowicza. Wysokiej klasy pokazuje Polak na korcie nr 3.
        Skomentuj 0
        *6:2, 6:2, 1:0 - I przełamanie! Wyśmienite otwarcie trzeciej odsłony przez Polaka
        Skomentuj 0
        6:2, 6:2, 0:0* - Już w premierowym gemie trzeciej partii Janowicz ma trzy break pointy!
        Skomentuj 0
        6:2, 6:2, 0:0* - Piękna akcja Jerzego Janowicza zakończona efektownym forhendem i drugi set wygrany przez Polaka w identycznym stosunku jak partia pierwsza.
        Skomentuj 2
        *6:2, 5:2 - Znakomity serwis Polaka i trzy setbole!
        Skomentuj 1
        *6:2, 5:2 - Nie wykorzystał setbola Polak posyłając bekhend w aut, ale po błędzie wolejowym Edmunda drugi setbol dla Janowicza - obroniony jednak asem. Gem po walce na przewagi pada łupem Brytyjczyka, lecz po przerwie łodzianin będzie serwował po zwycięstwo w drugiej partii.
        Skomentuj 0
        6:2, 5:1* - Nie jest w stanie sobie poradzić Brytyjczyk z agresywną grą Janowicza. 30-40 i piłka setowa dla Polaka!
        Skomentuj 0
        6:2, 5:1* - Obronił Janowicz dwa break pointy i doprowadził do równowagi. Błąd forhendowy Polaka i trzecia szansa na przełamanie dla Edmunda - obroniona forhendem przez łodzianina. Ostatecznie gem wygrany przez Janowicza po walce na przewagi.
        Skomentuj 0
        *6:2, 4:1 - Głęboki return Edmunda pod nogi Polaka i 0-15. Szczęśliwie Brytyjczyk, piłka przetoczyła się po taśmie i wpadła w kort - 0-30, ale następnie as Janowicza i 15-30. Prosty błąd łodzianina, 15-40.
        Skomentuj 0
        *6:2, 4:1 - Owacja z trybun dla Edmunda, bowiem Brytyjczyk wygrał gema po dziewięciu przegranych pod rząd.
        Skomentuj 0
        6:2, 4:0* - Znakomite otwarcie czwartego gema przez Edmunda - wygrywający forhend i 0-15. Fenomenalnie gra Janowicz: imponuje serwisami po których łatwo zdobywa punkty. Dziewiąty gem z rzędy wygrany przez Polaka.
        Skomentuj 0
        *6:2, 3:0 - Wspaniała seria Janowicza! Ósmy wygrany gem z rzędu, czwarte z kolei przełamanie. Najlepszy polski tenisista nie daje szans młodemu Brytyjczykowi.
        Skomentuj 1
        • TenSybil Zgłoś komentarz
          Mam nadzieję, że ta luźna i elegancka gra wdrukuje się Jurkowi w jego, jak to nazwać, behawior?? Zapamiętaj Jurek :)
          6:2, 2:0* - Trzy break pointy dla Janowicza!
          Skomentuj 1
          • FanRadwana Zgłoś komentarz
            Ależ on gra! Jak na razie jeden z jego najlepszych meczów w tym sezonie (jeśli nie najlepszy).
            6:2, 2:0* - Po przełamaniu wygrywa gema do 15 Janowicz i powiększa przewagę.
            Skomentuj 0
            *6:2, 1:0 - Podwójny błąd serwisowy Edmunda i kolejny break point - obroniony serwisem. Zażarta walka w gemie otwarcia drugim secie, Janowicz po kapitalnym returnie uzyskał piątego break pointa, którego zamienia na przełamanie! Szósty gem z rzędu wygrany przez Polaka.
            Skomentuj 2
            6:2, 0:0* - Pierwsza piłka na przełamanie obroniona serwisem, przy drugiej Janowicz popełnił błąd forhendowy w wymianie, a przy trzeciej Polak wyrzucił return w aut.
            Skomentuj 0
            6:2, 0:0* - Trzy break pointy już w pierwszym gemie drugiego seta dla Polaka!
            Skomentuj 0
            6:2* - Kończący forhend i partia otwarcia w świetnym stylu wygrana przez Jerzego Janowicza w 25 minut.
            Skomentuj 0
            *5:2 - Od podwójnego błędu rozpoczyna Polak. Dwie świetne akcje Janowicza i 30-15. Piękny wolej łodzianina, daje dwie piłki setowe!
            Skomentuj 1
            *5:2 - Podwójny błąd serwisowy Edmunda, 0-15. Kapitalne uderzenie forhendowe Polaka i 0-30. Cudowna akcja Janowicza, zwieńczona wolejem. Trzy break pointy! - Pierwszy obroniony asem, ale przy drugim młody Brytyjczyk popełnia błąd. Drugie przełamanie na korzyść naszego tenisisty!
            Skomentuj 1
            4:2* - Znakomity gem serwisowy w wykonaniu Polaka: trzy wygrywające podania i as.
            Skomentuj 2
            *3:2 - Przełamanie na korzyść Janowicza! Kyle Edmund uderza forhend w siatkę.
            Skomentuj 0
            2:2* - Niewymuszony błąd Brytyjczyka, 0-15. Wygrywający serwis 15-15. Forhendem Janowicz wymusił pomyłkę rywala i 15-30. Bekhend łodzianina wylatuje w aut, 30-30. Myli się Edmund i piłka na przełamanie dla Polaka!
            Skomentuj 1
            2:2* - As z drugiego podania Polaka. Wspaniały forhend Janowicza, zagrany w sam narożnik i gem wygrany, po raz kolejny po walce na przewagi.
            Skomentuj 1
            • MSha Zgłoś komentarz
              Moje pierwsze skojarzenie po przyglądnięciu się Edmundowi przez pół minuty, jest wręcz oczywiste: Berdych! Strój, czepeczka, chód, sylwetka, prężenie się jak struna, szeroko rozumiany
              język ciała. No wykapany Berdych!! Tak jak Grigor małpuje Rogera, tak ten Tomka - tyle że Edi idzie o krok dalej, bo z oddali wygląda podobnie.
              *1:2 - Dwa znakomite forhendy Polaka na otwarcie, 30-0. Podwójny błąd serwisowy Janowicza, premierowy w meczu. Świetny wolej i 40-15. Znów podwójny błąd na 40-30. Przepiękne minięcie w wykonaniu Edmunda i równowaga.
              Skomentuj 0
              *1:2 - Od błędu zaczyna Edmund, lecz dwa kolejne punkty padły jego łupem, 30-15. Wspaniały forhend po krosie Polaka, 30-30. Efektowna akcja Janowicza, który ściągnął skrótem rywala do siatki, ale niestety popsuł woleja. Wygrywające podanie Brytyjczyka na zakończenie gema.
              Skomentuj 1
                Jan Mosiewicz, Witaj kolego, cieszę się, że jak zawsze jesteś na posterunku. Jedna sprawa , pozwól, że ci wyłuszczę : podając wynik, wyprzedzając redaktorów o tę minutę, nikogo
                tym nie uszczęśliwisz . Daj redaktorowi czas, żeby sam to zrobił ! (Spróbuj sam napisać relację z gema i zobaczysz, jakie to niełatwe. I jednak wymaga tych paru minut, o które ty jesteś szybszy pisząc sam wynik - a po co ? ) Pisz o swoich wrażeniach , dziel się odczuciami i , jeśli oglądasz, pisz o tym, co widzisz ! To jest cenne dla tych, którzy nie oglądają. Albo oglądają i coś mogli przegapić. Albo oglądają i są ciekawi odczuć innych (jak ja) Pozdro.
                1:1* - Wygrywające podanie, a w następnej akcji dobry forhend i Janowicz wygrywa gema.
                Skomentuj 0
                *0:1 - Dwa niewymuszone błędy Polaka i 0-30. Forhend w siatkę Edmunda, 15-30. As serwisowy na 30-30. Podwójny błąd i pierwszy break point dla Edmunda - obroniony przez Janowicza akcją serwis + forhend.
                Skomentuj 1
                *0:1 - Z bardzo dobrej strony pokazał się w pierwszym gemie Edmund. Brytyjczyk wygrał swoje podanie do 15.
                Skomentuj 2
                0:0* - Zaczynamy! Jako pierwszy serwuje Kyle Edmund.
                Skomentuj 0
                Równocześnie z pojedynkiem Janowicza trwa bój Łukasz Kubot z Igorem Andriejewem. Lubinianin prowadzi w pierwszym secie 3:0.
                Skomentuj 0
                Już za kilka chwil Jerzy Janowicz rozpocznie swój drugi wimbledoński start. Rywalem łodzianina w I rundzie będzie Brytyjczyk Kyle Edmund.
                Skomentuj 0
                Od godz. 14:00 zapraszamy na relację na żywo z meczu I rundy wielkoszlemowego Wimbledonu pomiędzy Jerzym Janowiczem a Kylem Edmundem.