Paula Kania, Cici Bellis i osiem innych melodii przyszłości kobiecego tenisa
Barbora Krejcikova (Czechy, WTA 174)
Jeszcze jedna interesująca Czeszka na naszej liście. Krejčíková (WTA 174) w 2013 roku wygrała trzy z czterech juniorskich wielkoszlemowych turniejów w deblu (wszystkie w parze z Kateriną Siniakovą) i znalazła się na 386. miejscu w rankingu singlowym. W sezonie 2014 wywalczyła trzy tytuły ITF (Przerów, Toruń, Stambuł) i awansowała na 174. pozycję. Święciła również trzy triumfy w deblu (Maribor, Sarajewo, Sobota). Jej trenerką jest Jana Novotna, mistrzyni Wimbledonu 1998, specjalistka od gry serwis-wolej.
Krejčíková na swoim koncie ma pierwsze udane występy w głównym cyklu, na razie w deblu. We wrześniu wspólnie z Tatjaną Marią doszła do półfinału w Quebec City, a w październiku w parze z Lucie Hradecką zaliczyła finał w Luksemburgu. Czeszka w całej swojej dotychczasowej karierze zdobyła osiem tytułów ITF w singlu i 14 w deblu.
Gdy zaczynała się interesować tenisem, jej idolką była Justine Henin. Teraz jest wpatrzona jak w obrazki w gwiazdy czeskiego tenisa: Petrę Kvitovą, Lucie Safarovą i Tomasa Berdycha. - Na początek chcę awansować do czołowej "100" rankingu, bo to coś znaczy. Zrobię wszystko co w mojej mocy i albo gdzieś dojdę albo nie. Stawiać sobie od razu za cel znalezienie się w Top 10 i potem czuć frustrację, że się nie udało, to trochę głupie - mówiła w 2013 roku dla portalu denik.cz, po triumfie w juniorskim Wimbledonie.
W sierpniu Czeszka zagrała w kwalifikacjach do US Open - pokonała Eri Hozumi i Michelle Larcher de Brito, by w decydującej rundzie przegrać z Ałłą Kudriawcewą. We wrześniu zadebiutowała w głównym cyklu. Jako kwalifikantka doszła do II rundy w Quebec City. Pokonała Sachię Vickery, by następnie nie dać rady Lucie Hradeckiej. Krejčíková stara się grać agresywnie. Ma bardzo szybką i sprawną rękę, z której stara się robić użytek, także w akcjach przy siatce, ale jest jeszcze trochę niepoukładana pod względem taktycznym. Szybko się jednak rozwija (w 2013 roku była na 376. miejscu w rankingu, a w listopadzie 2014 znalazła się na 168. pozycji) i Top 100 w sezonie 2015 jest w jej zasięgu.
-
Lady Aga Zgłoś komentarzUla!!!!:)
-
Lady Aga Zgłoś komentarz40% glosow w ankiecie na Kanię to chyba przez to, ze jest Polka. :P
-
Rafał Lisicki Zgłoś komentarzCoś ciekawego, odmiennego, ambitniejszego, z czego taki mniej wnikliwy obserwator tenisa się czegoś dowie.
-
iva Zgłoś komentarzwyrost.
-
tomek33 Zgłoś komentarzJeśli Paula zrozumie, że praca nad sobą to jej przyszłość, to tak.
-
pedro Zgłoś komentarzNo to może Paula dostanie energetycznego kopa, bo ją redaktor Iwanek uznał za melodię przyszłości WTA.
-
Mind Control Zgłoś komentarznie zwróciłem uwagi tylko na Osakę a już w ogóle nie słyszałem o Kudermetowej, trzeba nadrobić zaległości. Za to najbardziej kibicuję Ostapenko finał juniorskiego Wimbledonu wcale nie był gorszy od tego seniorskiego. Poza tym Xu jest bardzo ciekawa a z tego chińskiego worka w końcu ktoś musi się wysypać. Bellis to już pewniak ostatni mecz z Diyas to pokazał. Ja jeśli mógłbym kogoś dodać to byłaby Samantha Crawford, może nie ma jeszcze znaczących wyników ale już pare razy pokazała się z dobrej strony z stałymi bywalczyniami turniejów WTA. Ma świetne warunki fizyczne a za trenerkę dostałą Kathy Rinaldi a to też o czymś świadczy. ;)
-
żiżu Zgłoś komentarzFajne zestawienie :). Paula bądź co bądź dostąpiła wielkiego zaszczytu :)