Żużel. Tak minął tydzień. Pierwszy trening i problemy w Tarnowie ze sponsorem

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Patrick Hansen
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Patrick Hansen
zdjęcie autora artykułu

"Tak minął tydzień" to zbiór najciekawszych informacji z kończącego się tygodnia. Przypominamy, co ważnego wydarzyło się w ostatnich dniach.

[b]

Poniedziałek [/b]

Maciej Janowski sezon 2023 zakończył kontuzją nogi, którą doznał w trakcie półfinałowego spotkania PGE Ekstraligi. 32-latek powrócił już do zdrowia i wyjechał nawet na tor. Z nogą też jest lepiej, bo podczas jazdy nie doskwiera już mu ból. (czytaj TUTAJ)

Początek sezonu żużlowego w TVP. Jakub Kwiatkowski pochwalił się, że Telewizja Polska pokaże dwie żużlowe imprezy - Kryterium Asów i Drużynowe Mistrzostwa Europy. (czytaj TUTAJ)

Niepokojąco brzmią dane finansowe niektórych klubów PGE Ekstraligi za rok 2023. Strata ZOOleszcz GKM Grudziądz wyniosła 4,5 mln zł, Tauron Włókniarz - 1,16 mln zł. Czy to koniec złotych czasów w najlepszej lidze świata? W Częstochowie już mówią o planach zmniejszających koszty (czytaj TUTAJ)

ZOBACZ WIDEO: Słaby sezon 2023 Patryka Dudka. Jak odbudować jego formę?

Wtorek

- W Bydgoszczy brakuje wielkich imprez, a te które były - wyjechały do Torunia - powiedział Łukasz Schreiber. Kandydat na prezydenta miasta chce, by do Bydgoszczy wróciło żużlowe Grand Prix. To jedna z jego obietnic wyborczych. Poseł PiS jest kandydatem Bydgoskiej prawicy na prezydenta Bydgoszczy. (czytaj TUTAJ)

Texom Stal Rzeszów skompletowała swój skład w mądry sposób, jak mówi o tym Michał Drymajło. Gdyby chcieli podkupować zawodników, to poszliby po trzech zawodników, którzy ostatecznie trafili do Wybrzeża Gdańsk. Chodzi o Krzysztofa Kasprzaka, Nielsa Kristiana Iversena i Nicolaia Klindta. (czytaj TUTAJ)

Środa

Poseł oraz były żużlowiec Robert Wardzała niestety potwierdził informacje na temat problemów finansowych Grupy Azoty. Ucierpieć może na tym Unia Tarnów, której los w tym momencie jest bardzo niepewny, gdyż większość pieniędzy pochodziła właśnie od sponsora. (czytaj TUTAJ)

Ciemna strona żużla w Argentynie. Mariusz Fierlej zabrał głos w sprawie okradania Polaków podczas zawodów w Ameryce Południowej (czytaj TUTAJ)

Czwartek

Wiele klubów PGE Ekstraligi zanotowało stratę w roku 2023. Nie inaczej było z Fogo Unią Leszno , która i tak oszczędzała, nie rzucając się na zawodników z czołówki. Mimo wszystko jest to strata tylko 35 tysięcy, co i tak jest jednym z najlepszych wyników wśród polskich drużyn. (czytaj TUTAJ)

Zawodnicy ZOOleszcz GKM-u Grudziądz przebywają obecnie w Hiszpanii, gdzie korzystają z dobrych warunków atmosferycznych i przygotowują się do nowego sezonu. Wybrali również nowego kapitana, którym został Jason Doyle. (czytaj TUTAJ) Piątek

Po siedmiu latach w Częstochowie ponownie zorganizowano galę lodową. W pierwszych tegorocznych zawodach po puchar prezydenta sięgnął Ronny Weis. Podium uzupełnili Mateusz Kowalczyk i Marcin Sekula. (czytaj TUTAJ)

Działacze światowego żużla od wielu lat podkreślają, że ważnym aspektem ich obecnego działania jest rozwój kobiet w czarnym sporcie, dlatego w sezonie 2024 zostaną zorganizowane po raz pierwszy mistrzostwa świata kobiet pod nazwą "Złote Trofeum" (czytaj TUTAJ) Sobota

Grupa Azoty ma ogromne problemy finansowe. Dług spółki skarbu państwa jest szacowany na około 10 mld złotych. Mimo wszystko firma hojnie wspiera polski sport. Kurek z pieniędzmi jednak za niedługo może zostać zakręcony. (czytaj TUTAJ)

Abramczyk Polonia Bydgoszcz  wciąż nie może oficjalnie ogłosić transferu Franciszka Majewskiego. Przeszkodą są sprawy formalne związane z sytuacją Kolejarza Rawicz . Doszło już do spotkania przedstawicieli obu klubów, ale na oficjalne potwierdzenie będzie trzeba jeszcze chwilę poczekać. (czytaj TUTAJ)

Patrick Hansen zapowiadał, że pod koniec lutego chce wrócić na tor. Wielu kibiców zastanawiało się, czy to w ogóle możliwe. Duńczyk udowodnił, że jest zdeterminowany do tego, by znów cieszyć się jazdą w lewo. W sobotę w mediach społecznościowych umieścił nagranie, w którym widzimy go na torze. (czytaj TUTAJ)

Żużlowcy Texom Stali Rzeszów są pierwszymi, którym udało się w tym roku pokręcić treningowe kółka na własnym torze. Pogoda dopisuje, więc w najbliższym czasie coraz więcej klubów powinno decydować się na pierwsze treningi na torze. (czytaj TUTAJ)

Niedziela 

Enea Polonia Piła będzie musiała sobie na początku sezonu poradzić z mniejszą frekwencją na własnym stadionie, który będzie remontowany. Wiąże się to z mniejszymi zyskami z dnia meczowego, a więc dziurą budżetową, którą działacze będą próbować zasypać wyższymi cenami biletów. (czytaj TUTAJ)

Kai Huckenbeck dostał szansę od żużlowych władz i będzie miał okazję startować jako stały uczestnik Grand Prix. W ostatnich latach Niemcy mogli liczyć jedynie na pojedyncze dzikie karty. Nasi sąsiedzi są zatem zachwyceni z tego powodu i liczą, że Huckenbeck nie będzie odstawał od najlepszych. (czytaj TUTAJ).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"

Komentarze (0)