Złoty Zmarzlik, złoty Motor. Australia wróciła na szczyt. Oto najważniejsze żużlowe wydarzenia 2022 roku

Tomasz Janiszewski

Motor Lublin zgarnął wszystko, co mógł

Klub ze wschodniej części kraju dokonał rzeczy niebywałej i zarazem historycznej. Po raz pierwszy w polskim speedwayu w jednym sezonie ten sam klub sięgnął po wszystkie możliwe tytuły drużynowe i parowe. We wrześniu Motor świętował ten najważniejszy, a więc triumf w PGE Ekstralidze. Po emocjonującym boju w finale play-off pokonał gorzowską Stal i zrobił coś, czego nie zdołał zrobić nigdy wcześniej. Po drodze zanotował serię 12 meczów bez porażki oraz 7 z rzędu wygranych (obie od startu sezonu). W kwietniu zdobył tytuł w Mistrzostwach Polski Par Klubowych, w sierpniu w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych, a w październiku zwyciężył w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów