Żużel. Nowe twarze w Speedway Grand Prix. Najlepsi od razu stawali na podium

Mateusz Kmiecik

2. Leon Madsen (Dania), 2019 r. - 2. miejsce (130 pkt)

Duńczyk okazję do pokazania się w Grand Prix miał już w 2013 roku, kiedy pod nieobecność kilku stałych uczestników cyklu zajął ich miejsce i wystąpił w 5 rundach. Wtedy jednak nie udało mu się osiągnąć niczego szczególnego. Do Indywidualnych Mistrzostw Świata wrócił dopiero 6 lat później, jednak już zupełnie jako inny zawodnik, zdobywając srebrny medal.

Leon Madsen zwyciężył już w pierwszym turnieju, rozgrywanym w Warszawie. Następnie stanął jeszcze na podium w Krsko i Pradze. Wtedy stało się jasne, że będzie się on bił o najwyższe cele. W całym sezonie zakończył aż 7 z 10 rund w czołowej trójce. Dodatkowo tylko raz nie awansował do półfinału. Po znakomitej walce z Bartoszem Zmarzlikiem i wygraniu dwóch ostatnich turniejów został wicemistrzem świata ze 130 punktami.

Który z zawodników zajmie najwyższe miejsce w końcowej klasyfikacji GP?