WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
)

Kluby PLK zmieniały składy na potęgę. Kto był królem polowania?

Okno transferowe w PLK dobiegło końca. Portal WP SportoweFakty prezentuje zestawienie zmian, które zachodziły w poszczególnych klubach w trakcie sezonu. Najwięcej korekt w składzie dokonali przedstawiciele Energi Czarnych Słupsk.
Karol Wasiek
Karol Wasiek

Świetne ruchy we Włocławku. Anwil wygranym okna transferowego

ANWIL WŁOCŁAWEK: pięć ruchów w trakcie sezonu (wzmocnienia +odejścia)

Anwil jest jednym z zespołów, który można do zaliczyć do wygranych tego okna transferowego. Udane transfery Jaramaza i Washingtona zaczynają się spłacać, swoje także powinien dołożyć Bartosz, który po kilku latach znów został "Rottweilerem".

Wzmocnienia: James Washington, Nemanja Jaramaz, Mateusz Bartosz

Odejścia: Robert Skibniewski, Boris Bojanovsky

ASSECO GDYNIA: jeden ruch

Bardzo spokojnie było w gdyńskim zespole. Co prawda po kontuzji Romana Szymańskiego przedstawiciele klubu chcieli pozyskać nowego podkoszowego (na tapecie był m.in. Łukasz Bonarek), ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. W ostatnich dniach sfinalizowano transfer Filipa Matczaka do Stelmetu BC Zielona Góra. Trener Frasunkiewicz był wielkim zwolennikiem tego ruchu. Namawiał Matczaka, żeby przyjął ofertę z najlepszego klubu w Polsce.

Odejście: Filip Matczak

AZS KOSZALIN: trzy ruchy

Względny spokój w AZS-ie w porównaniu do lat ubiegłych, w których to koszalinianie zmieniali na potęgę. Tym razem drużynę opuścił jedynie Alvin Brown, który nie przeszedł miesięcznych testów. Nikt inny nie stracił pracy i raczej nie zanosi się na to, by ten stan miał zmienić się w najbliższych tygodniach.

Wzmocnienia: Kevin Johnson, Curtis Millage

Odejście: Alvin Brown *

* - Amerykanin był w drużynie przez miesiąc - nie liczymy tego ruchu podwójnie (podobnie w przypadku Jordana Callahana).

Który klub przeprowadził najlepsze transfery w trakcie sezonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Koszykówkę na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.