Giganci na kolanach - weekend sensacji w Europie

W ostatni weekend przed przerwą na mecze na drużyn narodowych byliśmy świadkami kilku niespodzianek w najmocniejszych ligach Starego Kontynentu. Punkty straciły między innymi faworyzowane zespoły Polaków.

Maciej Kmita

Celta Vigo - FC Barcelona 4:3 (3:0)

Celta ma patent na Dumę Katalonii. Rok temu o tej porze zespół z Vigo rozbił Barcę 4:1, a teraz po I połowie też zanosiło się na pogrom - do przerwy mistrz Hiszpanii przegrywał na Balaidos 0:3. Po zmianie stron do gry wszedł pozostawiony w rezerwie Andres Iniesta i w 64. minucie zespół Luisa Enrique złapał bramkowy kontakt, ale 13 minut później czwarty cios zadał Pablo Hernandez. Barcelona zdołała odpowiedzieć golem na 3:4, ale na wyrównanie czasu już jej nie starczyło.

To nie pierwsza w tym sezonie wpadka Barcelony. Wcześniej Katalończycy przegrali, i to na Camp Nou, z Alaves (1:2). W weekend nie tylko mistrz Hiszpanii stracił punkty w spektakularny sposób.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Pep Guardiola poprowadzi Manchester City do mistrzostwa Anglii?