Finał Pucharu Polski. Lech Poznań - Arka Gdynia: oceny WP SportoweFakty

Szymon Mierzyński

OBROŃCY LECHA:

Tomasz Kędziora - 4: To na jego stronie została przeprowadzona akcja, po której Adam Marciniak dośrodkował do Rafała Siemaszki i ten dał Arce prowadzenie. W pierwszej połowie meczu Kędziora oddał groźny strzał głową pod poprzeczkę, lecz takich ofensywnych momentów w jego grze było zdecydowanie za mało.

Jan Bednarek - 4: W 15. minucie był o krok od zdobycia bramki, ale główkował w poprzeczkę. Przy bramce Siemaszki - tak jak Nielsen - się nie popisał, bo zawodnik Arki wbiegł bezkarnie między obu stoperów Lecha.

Lasse Nielsen - 4: Jemu przy golu na 0:1 można postawić taki sam zarzut jak Bednarkowi. Defensywa Kolejorza mimo wszystko nie miała w tym spotkaniu wiele pracy, jednak w kluczowych momentach zawiodła na całej linii.

Wołodymyr Kostewycz - 6: Najjaśniejszy punkt w obronie Kolejorza. Podłączał się do akcji ofensywnych zdecydowanie częściej niż Kędziora. Niestety dla jego drużyny nie dało to żadnych wymiernych efektów.

skala ocen 1-10 (wyjściowa 6)

Czy Arka Gdynia zasłużyła na zwycięstwo w finale Pucharu Polski?