Kokpit Kibice

Liga Narodów. Włochy - Polska: najsłabszy Błaszczykowski, najlepsi w obronie

Mateusz Skwierawski
Mateusz Skwierawski

Obrona najlepsza

Bartosz Bereszyński - 8,0: Widać, że znajduje się w najlepszej dyspozycji w karierze. Opanowany na boku obrony, nie tracił głowy, gdy rywale na niego naciskali. Potrafił wywalczyć rzut rożny w pojedynku z dwoma rywalami. Obiecujący występ. Może sięgnąć po telefon i wysłać Łukaszowi Piszczkowi SMSa: "wypoczywaj, przejmuje interes".

Kamil Glik - 8,0: Każdy napastnik krzywi się widząc naszego obrońcę. Nie ze względu na jego wygląd, a styl gry. Zetknięcie z nim jest równie przyjemne co spotkanie kontrolera biletów w komunikacji miejskiej jadąc na gapę. Dlatego najlepiej uciekać, bo później nie ma zmiłuj. Obrońca w meczu z Włochami był twardy, przewidujący akcję rywala, szybszy od przeciwnika. Możemy tylko żałować, że zabrakło go w pełni formy na mistrzostwach świata w Rosji.

Jan Bednarek - 7,0: Już teraz daje więcej możliwości niż Michał Pazdan. Nie widać między nim wielkiej różnicy, a przecież gracz Southampton dopiero wchodzi do reprezentacji. I świetnie rokuje. Odważnie walczył podczas dośrodkowań z przodu, solidnie interweniował we własnym polu karnym. Raz dobrze przedłużył piłkę do Krychowiaka w szesnastce rywala, a nasz pomocnik był bliski zdobycia bramki.

Arkadiusz Reca - 7,0: Szybki jak koń na wyścigach, Maciej Rybus może wpaść w kompleksy. Kilka niepewnych zagrań, przy wyprowadzeniu piłki lub przyjęciu, ale odwagi mu nie można odmówić. Szukał podań prawą, lewą nogą. Podłączał się do akcji z przodu. To był jego debiut, a grający obok niego Błaszczykowski mógł się poczuć jak na wyścigu sprinterskim. Gdyby nie Reca, lewa strona boiska kompletnie by nie funkcjonowała.

Skala ocen: 1-10 (wyjściowa: 6).

Jak oceniasz występ naszej kadry w meczu z Włochami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (28):

Zobacz więcej komentarzy (15)