Polska - Norwegia: Oceny SportoweFakty.pl

Maciej Kmita
Karol Linetty

Skala ocen 1-10 (wyjściowa 6):

Tomasz Jodłowiec - 6,5. Typowy "zadaniowiec", który wykonuje swoją misję na dobrym poziomie i nie stara się robić czegoś, czego nie potrafi. Odbierał, zagrywał do najbliższego, czyścił przy stałych fragmentach gry.

Karol Linetty - 7,0. Od początku agresywny, z czego jest znany, ale też zagubiony. Nie brał na siebie ciężaru gry, a od bycia w cieniu miał być "Jodła", a nie lechita. Być może wpływ na to miało to, że przecież nie zawsze gra w Lechu i "młodzieżówce". Z minuty na minutę jednak krzepł i w II połowie już nie wyglądał jak debiutant, był skuteczny w odbiorze i lepszy w rozegraniu. W 21. minucie asystę ukradł mu Łukasz Teodorczyk, marnując jego wyborne podanie. Gola na 3:0 zdobył w klasowy sposób znamionujący duży potencjał.

Michał Kucharczyk - 6,0. Zdobył bramkę na 2:0, ale gdyby nie wykorzystał idealnego podania od Wawrzyniaka, to byłoby to skandalem. Nerwowy, w paru sytuacjach jego brak odpowiedzialności za piłkę sprawił, że biało-czerwoni byli w tarapatach.

Michał Masłowski - 6,5. Na początku za wszelką cenę w każdej sytuacji szukał lepiej ustawionych wyżej stojących w hierarchii reprezentacji kolegów, ale gdy poczuł się pewniej, próbował bardziej odważnych rozwiązań. Zagrał poprawnie, głównie do przodu, a nie na alibi.

Tomasz Brzyski - 8,0. Bodaj najlepszy w polskiej drużynie. Od pierwszego gwizdka był aktywny i efektywny. Bramkę zdobył dość szczęśliwie, bo po błędzie bramkarza Norwegii, ale jak to się mówi, dał mu szansę na ten błąd. Trafienie tak go rozochociło, że próbował uderzać z każdej pozycji. Wygrany tego spotkania, aczkolwiek grał na lewym skrzydle, a nie na lewej obronie, gdzie reprezentacja ma problem.