Legia Warszawa ku przestrzodze - najlepsze comebacki w dwumeczach Ligi Mistrzów

Konrad Kostorz
Lionel Messi dwa razy znalazł drogę do bramki Milanu w rewanżowym meczu 1/8 finału

Na kolejny efektowny comeback kibice czekali do sezonu 2011/2012 i 1/8 finału, w której Chelsea mierzyła się z rosnącym wówczas w siłę SSC Napoli. Na Stadio San Paolo Włosi rozegrali popisową partię i wygrali 3:1. Rewanż okazał się pasjonującym widowiskiem, z którego obronną ręką wyszli Anglicy.

W 28. minucie gola zdobył Didier Drogba, a tuż po zmianie stron trafił John Terry. Prowadzenie 2:0 satysfakcjonowało londyńczyków, ale w 55. minucie na listę strzelców wpisał się Gokhan Inler. Zespół Roberto Di Matteo ponownie znalazł się w arcytrudnym położeniu, jednak niezawodny Frank Lampard doprowadził do dogrywki, a w niej rozstrzygającego gola w 105. minucie uzyskał Branislav Ivanović i Chelsea została uratowana, by ostatecznie sięgnąć po Puchar Europy!
Rok później również w 1/8 finału uważana za wielkiego faworyta FC Barcelona spotkała się z przeciętnie dysponowanym Milanem. Rossoneri na San Siro zagrali jednak jak za najlepszych lat, nie popełnili błędów w defensywie i wygrali 2:0 (kapitalnego gola zdobył Kevin-Prince Boateng).

Rewanż miał być dla Blaugrany bardzo ciężką przeprawą, ale szybko okazało się, że mediolańczycy na wyjeździe nie są równorzędnym rywalem dla Lionela Messiego i spółki. Dzięki Argentyńczykowi straty zostały odrobione już w pierwszej połowie, a po zmianie stron Christianowi Abbiatiemu nie dali szans David Villa oraz Jordi Alba.