Legia Warszawa ku przestrzodze - najlepsze comebacki w dwumeczach Ligi Mistrzów

Konrad Kostorz
Robin van Persie pozwolił Czerwonym Diabłom odrobić straty z pierwszego meczu

Celtic musiał odrabiać straty już w eliminacjach minionej edycji Ligi Mistrzów. The Bhoys niespodziewanie przegrali 0:2 z Szachtiorem Karaganda i stanęli przed trudnym zadaniem. Co więcej, Kazachowie w Szkocji nie zamierzali się tylko bronić. Stworzyli sporo dogodnych sytuacji, ale Fraserowi Forsterowi sprzyjało szczęście. Po trafieniach Krisa Commonsa i Georgiosa Samarasa zanosiło się na dogrywkę, jednak w doliczonym czasie gry ambitnych gości pogrążył James Forrest.
W fazie pucharowej comebacki udały się Manchesterowi United i Chelsea Londyn. Czerwone Diabły przed wstydliwym odpadnięciem z Olympiakosem Pireus w 1/8 finału uratował Robin van Persie, który w rewanżu na Old Trafford popisał się hat-trickiem. The Blues aż do 87. minuty rewanżu byli za burtą w fazie ćwierćfinałowej. Po porażce 1:3 na Parc des Princes Andre Schuerrle trafił w 32. minucie i dopiero w samej końcówce Demba Ba zapewnił ekipie Jose Mourinho przepustki do najlepszej "4" kosztem mistrza Francji.