Kadra do raportu: Peszko besztany, Lewandowski skuteczny, Krychowiak królewski

Jacek Stańczyk
PACO PUENTES/PAP/EPA

Królewski Krychowiak

W pomocy nastoje bardzo różne. Zacznijmy może od tych dobrych. Grzegorz Krychowiak to już ścisła europejska czołówka na pozycji defensywnego pomocnika. Został właśnie kapitanem Sevilli i poprowadził swoją drużynę do wygranej 3:2 z Realem Madryt. To naprawdę jest "maszyna". Reprezentant Polski gra od początku sezonu we wszystkich meczach, biega, walczy, strzela. Nic dziwnego, że klub z Andaluzji jest gotowy go sprzedać dopiero za 45 mln euro.

15 mln euro będzie z kolei warty Tomasz Jodłowiec. Tak przynajmniej mówi jego klubowy trener Stanisław Czerczesow, puszczając jednocześnie oko. Fakt faktem, pomocnik w gra w ostatnich tygodniach wyśmienicie. W niedzielę zdobył jedynego gola w wygranym 1:0 meczu z Pogonią Szczecin.

Z innych dobrych wiadomości: Kamil Grosicki zagrał przez 86 minut w wygranym 2:0 meczu Stade Rennes z Angers SCO, a Piotr Zieliński tyle samo w przegranej 1:3 Empoli FC z Juventusem Turyn

Bardzo dobry mecz z Zagłębiem Lubin rozegrał Krzysztof Mączyński, a Wisła Kraków wygrała 3:1. Takim samym wynikiem zakończył się mecz Lecha Poznań z Górnikiem Łęczna, a jedną z czołowych ról rozegrał w tym spotkaniu Karol Linetty. W pierwszych składach wyszli również Ariel Borysiuk (porażka z 2:3 z Ruchem) oraz Bartosz Kapustka. Młody pomocnik Cracovia przez 68 minut napsuł krwi piłkarzom Śląska Wrocław, wraz z kolegami rozbił gości 4:1.

Szkoda, że pozostali nasi pomocnicy nie mieli tylu powodów do zadowolenia.