MŚ 2018: Adam Nawałka ma powody do niepokoju

Maciej Kmita

Aż pięciu z sześciu wybranych przez selekcjonera pomocników zmieniło latem barwy klubowe. Już przy pierwszej okazji w Wolfsburgu zadebiutował Jakub Błaszczykowski. Co ciekawe, w spotkaniu z FSV Frankfurt (2:1) trener Dieter Hecking wystawił byłego kapitana reprezentacji Polski na prawej stronie obrony.

Szybkiego debiutu w barwach nowych klubów doczekali się też Karol Linetty i Piotr Zieliński. Pierwszy rozegrał w meczu z Empoli (1:0) pełne 90 minut, a drugi starcie z Pescarą Calcio (2:2) zaczął na ławce rezerwowych, by wejść do gry w II połowie.

Wciąż bez premierowego występu dla Paris Saint-Germain jest Grzegorz Krychowiak, a na pierwszą szansę od Claudio Ranieriego w meczu o stawkę czeka też Bartosz Kapustka.

Kamil Grosicki, który na razie pozostał w Rennes, w spotkaniu z Nancy (2:0) wcielił się w rolę zmiennika.