Raport z kadry: reprezentanci znów błysnęli w Europie

Maciej Kmita

Grosicki znów strzela, Zieliński fundamentem Napoli

Również większość pomocników reprezentacji Polski ma przerwę w rozgrywkach. Z tych, którzy wybiegli na boisko, najlepiej wypadł Kamil Grosicki. Skrzydłowy przypieczętował zwycięstwo Hull City nad Stoke City (2:0) - jego bilans w ostatnich pięciu występach to trzy gole i trzy asysty. Tygrysy, które jesienią ciągnęły się w ogonie tabeli The Championship, teraz mają tylko cztery punkty straty do miejsca gwarantującego udział w barażach o awans do Premier League i duża w tym zasługa właśnie "Grosika".

W meczu na szczycie angielskiej drugiej ligi Leeds United Mateusza Klicha uległo 1:3 Norwich City. Dzięki temu zwycięstwu Kanarki zepchnęły zespół Polaka z fotela lidera The Championship. "Clichy" tradycyjnie zagrał pełne 90 minut - Marcelo Bielsa rzadko ściąga go z boiska przed końcem meczu.

W polskim meczu w Serie A lepiej od Karola Linettego (Sampdoria Genua) wypadł Piotr Zieliński (Napoli). Azzurri zwyciężyli 3:0, a obaj Polacy zagrali od pierwszego do ostatniego gwizdka. Zieliński nie opuścił ani minuty w ośmiu ostatnich ligowych spotkaniach Napoli - ostatni raz taką ciągłość w grze miał wiosną 2016 roku, jeszcze jako zawodnik Empoli. Zieliński w układance Carlo Ancelottiego jest jednym z fundamentalnych zawodników.