Legia Warszawa
30' Mateusz Hołownia 44' Filip Mladenović 59' Mahir Emreli 70' Mahir Emreli 75' Rafael Lopes
Slavia Praga
3' Tomas Holes 45' Ubong Ekpai 73' Ubong Ekpai 82' Ondrej Kudela 88' Jan Boril
2:1

Koniec meczu! Legia wygrywa ze Slavią i jest w fazie grupowej Ligi Europy!

Wybija piłkę Wieteska.

Jeszcze rzut rożny dla gości...

Pół minuty i Legia będzie w fazie grupowej Ligi Europy.

Doświadczenie Josue, który poholował piłkę, aż wreszcie nastrzelił rywala. Aut dla mistrza Polski.

Legia szybko i niepotrzebnie ciągle oddaje piłkę Slavii.

Luquinhas nie ma dziś łatwo. Kolejny faul na Brazylijczyku. Czas leci, a Legii się nie spieszy ze wznowieniem gry.

Piłka strącona na piąty metr i fatalnie pudłuje niepilnowany Olayinka! To powinien być remis!

Korner dla gości po pechowej interwencji Jędrzejczyka.

Sędziowie doliczyli minimum 5 minut.

Wybija piłkę Nawrocki, jednak szybko przejmują ją zawodnicy Slavii.

Legia skupiona na defensywie i kontratakach.

Długie podanie w kierunku Lopesa, ale ten był dobrze przyblokowany przez Traore i piłka opuściła boisko.

Żółtą kartkę otrzymał Jan Boril. Za przerwanie groźnie zapowiadającej się kontry.

Faulowany Josue. Legia kradnie cenne sekundy.

Niebezpiecznie w polu karnym Legii, ale gospodarze wybijają piłkę.

Nieudany strzał Mladenovicia z rzutu wolnego. Dobre trzy metry za wysoko.

Kolejny raz faulowany Luquinhas... tym razem tuż przed polem karnym Slavii. Kapitalna okazja dla Legii.

Brazylijczyk opatrywany przez klubowych lekarzy.

Żółtą kartkę otrzymał Ondrej Kudela. Za faul na szybszym Luquinhasie.

Dośrodkowanie Josue z rzutu rożnego, musnął piłkę Wieteska, ale nie trafił w bramkę.

Legia Warszawa. Schodzi: Mahir Emreli. Wchodzi: Ernest Muci.

Zablokowana centra Lopesa i kolejny rzut rożny dla Legii.

Michniewicz zapytał Emreliego czy da radę grać. Tylko kiwnął głową, że tak. Legia już w komplecie.

Konieczna jest pomoc sztabu medycznego Legii.

Usiadł na murawie Emreli. Chyba nie wytrzymuje trudów tego spotkania.

Kwadrans do końca, coraz głośniej robi się na stadionie przy Łazienkowskiej. Legia kontroluje ten mecz.

Żółtą kartkę otrzymał Rafael Lopes. Podstawił nogę rywalowi przy linii bocznej.

Żółtą kartkę otrzymał Ubong Ekpai. Za faul na Pekharcie.

Legia już spokojnie rozgrywa piłkę w środkowej strefie boiska. Nie podkręca tempa, czeka na rywala.

Slavia Praga. Schodzi: Jakub Hromada. Wchodzi: Ibrahim Traore.

Slavia Praga. Schodzi: Alexander Bah. Wchodzi: Abdallah Sima.

Gol! Strzelił Mahir Emreli. Asystował mu Filip Mladenović.

Krótko rozegrany ten korner, Mladenović zagrywał piłkę na dalszy słupek, musnął ją Emreli i wpakował do siatki! Ależ bierna postawa obrońców Slavii!

Mocne uderzenie Luquinhasa z dwudziestego metra, rykoszet i mamy rzut rożny dla Legii...

Kontratak Legii, w polu karnym był osamotniony Pekhart, ale nie dotarła do niego piłka po dośrodkowaniu Jędrzejczyka.

Slavia Praga. Schodzi: Stanislav Tecl. Wchodzi: Ondrej Lingr.

Mladenović strzela ponad bramką z ok. trzydziestu metrów.

Ależ znakomite zagranie Slisza w pole karne! Urwał się obrońcom Lopes, strzelił precyzyjne, jednak fantastyczną interwencją popisał się Kolar!

Kolejne dłuższe zagranie w stronę Pekharta, ale nie popełnił błędu obrońca Slavii. To są jednak lepsze minuty Legii.

Jędrzejczyk centrował z prawej strony w kierunku Pekharta, lecz dobrze ustawieni byli goście.

Gol! Strzelił Mahir Emreli. Asystował mu Rafael Lopes.

Ależ pograli teraz z prawej strony legioniści i ma swojego gola Emreli! Dobre dośrodkowanie Lopesa, Emreli agresywnie zaatakował piłkę głową i nie dał szans na interwencję bramkarzowi!

Josue szukał z lewej strony Mladenovicia, ale Serb się poślizgnął i łatwo odebrali mu piłkę rywale.

Kudela blokuje strzał Mladenovicia z dystansu... kolejny rzut rożny dla Legii.

Starcie Stanciu ze Sliszem. Nadepnięty pomocnik Legii.

Prostopadłe podanie w kierunku Lopesa, jednak kolejny raz dobrze zorganizowana była w defensywie Slavia.

Tomas Pekhart przygotowany do wejścia na boisko.

Niecelny strzał Lopesa zza pola karnego, ale i tak napastnik Legii był na spalonym.

Fatalny błąd Hołowni, który wystawił piłkę jak na tacy Teclowi! Napastnik Slavii przegrał jednak pojedynek z Borucem, który utrzymuje Legię przy życiu!

Slavia broni się całym zespołem na własnej połowie. Trudno jej się dziwić. Goście czekają tylko na przechwyt piłki i szybką kontre.

Sporo gry w środku pola, ale niewiele z tego wynika. Legia się męczy w grze ofensywnej.

Dobra centra Luquinhasa na dalszy słupek, ale Jędrzejczyk przegrał pojedynek powietrzny ze Schranzem.

Kompletnie nieudany strzał Slisza z dystansu. Piłka poszybowała w górne rzędy trybun.

Strzelał z dystansu niepilnowany Stanciu, ale trafił w dobrze ustawionego Wieteskę.

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

Czy Legia awansuje do fazy grupowej Ligi Europy?

Piłkarze wracają na boisko.

Koniec pierwszej połowy. Legia przegrywa 0:1. Nie tak to miało wyglądać...

Mladenović z rzutu wolnego, ale wybijają piłkę goście.

Minimum dwie minuty doliczone przez sędziego.

Gol! Strzelił Ubong Ekpai.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłka została wybita na szesnasty metr, dopadł do niej Ekpai i potężnie huknął w kierunku dalszego słupka... Legia ma problem.

Spóźniony wślizg Serba. Trafił przy linii bocznej w Baha.

Żółtą kartkę otrzymał Filip Mladenović.

Niemrawe próby Legii w końcówce pierwszej połowy. Slavia nieźle się trzyma, a przecież gra w osłabieniu od 3. minuty. Mistrzowie Polski nie potrafią tego wykorzystać.

Kolejne długie podanie w kierunku Jędrzejczyka, ale uprzedził go na przedpolu Kolar.

Świetne płaskie dośrodkowanie Emreliego, był na szóstym metrze Luquinhas, ale nie trafił czysto w piłkę! To była stuprocentowa okazja dla gospodarzy...

Podanie w pole karne z prawej strony, ratował sytuację na wślizgu Rafael Lopes i niewiele brakowało, a strzeliłby gola samobójczego. Boruc ratuje Legię.

Legia zamknięta na własnej połowie przez grającą w dziesiątkę Slavię.

Jędrzejczyk strzela gola po kapitalnym podaniu Slisza, ale sędzia dostrzegł, że obrońca Legii był na spalonym.

Przekombinowali przyjezdni i dali się w łatwy sposób złapać na spalonym. Legia od paru minut nie potrafi znaleźć właściwego rytmu. Czas działa na korzyść Slavii.

Mladenović w polu karnym Slavii, mocny strzał, ale blokuje to Boril.

Długie podanie w stronę Emreliego, ale ten złapany na spalonym.

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Hołownia.

Legia wciąż w ataku! Potężny strzał z dwudziestu metrów oddał Jędrzejczyk, jednak kapitalną interwencją popisał się Kolar.

Mladenović upadł w polu karnym Slavii po kontakcie z rywalem, ale sędzia nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki!

Ładnie wyszli spod pressingu goście i momentalnie ruszyli do kontrataku. Bah był rozpędzony z prawej strony, ale nie miał z czego dośrodkować i złapał piłkę Boruc.

Niezłe prostopadłe podanie w wykonaniu Emreliego. Ruszył do piłki Luquinhas, ale uprzedził go wychodzący przed pole karne Kolar.

Andre Martins odczuwa jeszcze skutki ataku Holesa z 3. minuty. Zmiana podyktowana urazem.

Rzut rożny wykonywał Stanciu, ale łatwo poradzili sobie z tym legioniści.

A tymczasem Rafael Lopes przygotowany do wejścia przy linii bocznej.

Kolejny atak Slavii i jeszcze jeden rzut rożny.

Dośrodkowanie Mladenovicia z rzutu wolnego i faul w ofensywie jednego z piłkarzy Legii.

Zaskakujący strzał zza pola karnego oddał Mladenović, był rykoszet, po którym piłka przeleciała tuż obok bramki.

Stanciu posłał miękkie dośrodkowanie w pole karne, walczył o piłkę Tecl, ale futbolówka po chwili znalazła się w rękach Boruca.

Wyjaśnili na moment sytuację gospodarze, choć Slavia utrzymuje się przy piłce.

Kontratak Slavii. Rozpędził się na prawym skrzydle Ekpai, próba centry, blok obrońcy Legii i będzie rzut rożny dla gości.

Emreli na dwudziestym metrze, zejście na lewą nogę, ale strzał napastnika Legii blokują obrońcy.

Kolejny atak pozycyjny drużyny Michniewicza. Przypomnijmy, każde zwycięstwo daje dziś awans Legii. Przed tygodniem w Pradze padł remis 2:2.

Ta sytuacja pokazała, że choć Legia ma zdecydowaną przewagę, to musi być czujna, bo grająca w osłabieniu Slavia również jest bardzo groźna.

A tymczasem stuprocentową szansę mieli goście! Tecl znakomicie przyjął sobie piłkę i stanął oko w oko z Borucem, ale górą bramkarz Legii!

Mladenović strzelił tuż obok słupka z linii pola karnego! Powalczył o piłkę Luquinhas, wycofał ją do Serba, ale temu zabrakło nieco precyzji.

Ucierpiał w tej sytuacji Bah. Potrzebuje pomocy medycznej.

Legia wychodziła z kontrą, lecz sędzia przerwał grę, ponieważ na murawie leżał zawodnik Slavii, trafiony w okolice głowy przez Hołownię.

Oszczędził teraz sędzia Jędrzejczyka, który był wyraźnie spóźniony i nadepnął na nogę Borila.

Krótko rozegrali ten stały fragment gry legioniści, ale piłka uciekła Mladenoviciowi i grę od bramki wznowią przyjezdni.

Urwał się z lewej strony Mladenović, szukał Emreliego w polu karnym, ale jego centra została zablokowana. Korner.

Legia jest w niezwykle komfortowej sytuacji. Gospodarze utrzymują się przy piłce i zmuszają do biegania osłabioną Slavię.

Kiepskie dośrodkowanie Mladenovicia z rzutu wolnego. Łapie piłkę Kolar.

Tymczasem Andre Martins opuszcza boisko z pomocą lekarzy.

Zawodnik Slavii udał się do szatni. Goście nie protestowali zbyt mocno.

Czerwoną kartkę otrzymał Tomas Holes.

Ależ zaczyna się to spotkanie! Holes brutalnie zaatakował Andre Martinsa i sędzia wyrzucił go z boiska.

Nieudany strzał Luquinhasa z dystansu, ale mieliśmy pierwszą ofensywną próbę Legii.

Pierwszy gwizdek sędziego!

Piłkarze wychodzą na boisko!

Wybrańcy trenera Czesława Michniewicza:

W pierwszym meczu padł remis 2:2, więc sprawa jest jasna i klarowna. Zwycięzca dzisiejszego spotkania awansuje do fazy grupowej Ligi Europy. Przegrany będzie musiał zadowolić się tylko fazą grupową Ligi Konferencji Europy.

Znamy już składy Legii oraz Slavii na dzisiejsze spotkanie...