WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis
)

Oceny SportoweFakty.pl: Zawiodła obrona i bramka

Reprezentacja Polski nie zdołała awansować do finału. Niestety zawiodła najmocniejsza broń polskiego zespołu, czyli obrona i bramka. Dobrze natomiast w ataku spisywali się rozgrywający.
 Redakcja
Redakcja

Bramkarze:
Sławomir Szmal - 2 - Reprezentację Polski do półfinału mistrzostw świata poprowadził Sławomir Szmal, który znakomicie spisał się w spotkania ze Szwecją i Chorwacją. Niestety do trzech razy sztuka. Tym razem "Kasa" zaliczył słabsze spotkanie, bronił z mizerną skutecznością 15 proc. Dziurawa obrona biało-czerwonych nie pomagała bramkarzom. 

Piotr Wyszomirski - 1 - Młodszy z bramkarzy pojawił się na parkiecie w trakcie spotkania. W ciągu 19 minut nie zdołał jednak odbić żadnej piłki. 

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (21):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Jozef Blonski 0
  .... co ten "człowiek" opowiada, co za brednie wygłasza... Kto, kiedy i gdzie zabrania komukolwiek kultywować taką czy też inna religję, no kto komu , kiedy i gdzie... Każdy z nas ma osobiste, zagwarantowane Konstytucja RP do tego prawo i nikt mu tego nie zabiera.... Czym innym, zupeŁnie czym innym jest publiczne, agresywne ... obnoszenie sie wszem i wobec ze swoimi przekonaniami religijnymi... W państwie prawa, w państwie, gdzie obowiązuje Konstytucyjna rozdzielność kościoła od państwa i odwrotnie każdy, ale to dosłownie każdy ma obowiązek szanować uczucia religijne innych osób nie narzucając im własnych przekonań.....Wiara jest osobistą rzeczą każdego z obywateli i nie można jej przenosić wprost na niwę publicznego zakładu pracy, żłobka, przedszkola, szkoły, uczelni wyższej, biblioteki, jakiegokolwiek urzędu , w tym Sejmu i Senatu... Stwierdzanie cywilizacyjnych faktów nie jest żadną krytyką kościoła a jedynie zwróceniem uwagi na współzależność każdego z nas w ... grupie społecznej z jednoczesną , indywidualną niezależnością .... religijna... Szanujmy to, .... wszak są to zdobycze naszej kultury...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • tylko.moja.opinia 0
  1. Pan Michael Biegler-Nikodem Dyzma ( Nie ma on zielonego pojęcia co się dzieje na boisku, ale ratuje go wspaniała gra naszych szczypiornistów. Dostaliśmy się do 4 najlepszych zespołów na świecie dzięki wielkiemu sercu, poświeceniu i walce kadrowiczów,a nie taktyce naszego trenera). Niemiec dodatkowo nakrzyczał i szarpał się ze swoim asystentem, "TŁUMACZEM" Jackiem Będzikowskim, który chciał uratować go przed karą.
  Prezes ZPRP mówi "szkoła Pana Bieglera" - to jakiś żart.
  2.Masłowski i Orzechowski nie zagrają już na tych mistrzostwach. Zabierają oni tylko tlen na ławce, a Wichary, który przydałby się we wczorajszym meczu pojechał na wycieczkę do Kataru.
  3.Pan Grabarczyk-12 błędów obrony w meczu z Katarem. Stosuje on popularne ćwiczenie polegające na zderzaniu się klatkami z zawodnikiem. Jest to nasz najsłabszy punkt w naszej defensywie. On nie przerywa akcji, nie zderza się z obrońcą tylko wpada na niego machając rękami i nie jest w stanie przerwać żadnej akcji.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Łukasz Kałembasiak 1
  nie Katar, a Jugosławia kolego. Mimo tego, że tego państwa już nie ma to i tak chyba wszyscy zrozumieją o co chodzi :).
  i taki sucharek, żeby nawet debil zrozumiał:

  Dlaczego drużyna Kataru wygrała z Polska?


  Bo grali jak najęci..

  Franek Dolas Katar zgrał naprawdę dobrze.To nie jest przypadek że oni są tak wysoko.Szybcy zwinni ,potrafiący dobrze kiwać i w sytuacjach strzałowych nie tracili głowy tylko strzelali przy słupkach a nie w bramkarza. Polska Bramkarze przy tak dziurawej obronie nie wiele mogli zdziałać.Owszem wpadły ze 2-3 bramki które "przespali" ale tyle każdemu się zdarzy. Michał Jurecki świetny. Szyba wszedł szybka decyzja wejście i strzał.Takiego zdecydowania nam brakuje jak się dziura robi.Zmiennik Rojewskiego.Rojewski dlaczego grał tak długo chyba wie tylko trener.Kompletne dno. Jurkiewicz dobry ale... ile razy dochodził do strzału i walił w bramkarza.W powtórkach widać różnice ,Katarczycy rzucali precyzyjnie bo celowali .My waliliśmy na pałe , bez głowy i patrzenia.Ale nie tylko on. Dalej skrzydłowi.W obronie starali się, ale...Daszek w drugiej części meczu 2 strzały metr nad bramką.No można się pomylić ale bez przesady.Tak samo złe nawyki przy strzelaniu. Kołowi Bartek i Kamil ok. walczyli tak jak trzeba.Wiadomo że dograć do kołowego w dzisiejszej ręcznej jest bardzo trudno. Nasze mankamenty to 3/4 meczu słaba obrona, dziurawa przy szybkich Katarczykach bez szans.Ale kiedy w drugiej połowie zaczęliśmy grać na środku aktywniej i wyjściami z linii wybijaliśmy ataki to okazało się że Katarczycy mieli problem.Jaki z tego wniosek? Trzeba było tak grać w obronie cały mecz.To główna przyczyna porażki. Sędziowie.Bez dwóch zdań pomogli Katarczykom Faul na Bieleckim 2 wykluczenia Bartka ,gdzie przeciwnik podnosi głowę zanim ręka się zbliży do niego a sędzia gwiżdże.Notoryczne ciągniecie za koszulki Katarczyków bez reakcji sędziów.Któryś z naszych stracił cały rękaw. Gdy nasi doszli na 2 bramki uznają bramkę po "wylądowaniu" w polu obrony.2minuty do końca strata Katarczyków w ataku ,sędzia gwiżdże faul i powtórka akcji a była by okazja do doprowadzenia do jednej bramki różnicy.Bardzo ważny moment.Generalnie przeciw Katarczykom nie gwizdali nic.Tak w ręcznej to chyba cud. Nasz trener bura za Rojewskiego , reszta w normie. Niestety od dawna gramy tylko momentami a to na najwyższym poziomie dużo za mało.A potencjał mamy naprawdę duży,ciekawe co by z nami zrobił hiszpański trener Katarczyków.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (18)
Pokaż więcej komentarzy (21)
Pokaż więcej komentarzy (21)
Pokaż więcej komentarzy (21)