Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

THW Kiel królem polowania. Karuzela transferowa w niemieckiej Bundeslidze

Kluby Bundesligi nie próżnowały w okresie transferowym. Sporo zmian w najlepszych zespołach, silniejsze powinny być także drużyny z dołu tabeli. Królem polowania został jednak THW Kiel.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
W drużynie Lwów nie zagra już Uwe Gensheimer

Rhein-Neckar Löwen 

Tegoroczni mistrzowie Niemiec nie szaleli na rynku transferowym. Priorytetem było znalezienie sukcesorów dla Stefana Rafna Sigurmannssona i przede wszystkim kapitana Lwów, Uwe Gensheimera. Odchodzącego do PSG reprezentanta Niemiec postarają się zastąpić Dejan Manaskow i Gudjon Valur Sigurdsson, gracze o uznanej renomie, ale ostatnio prezentujący się nieco słabiej.

Trener Jacobsen stracił też ważne ogniwo w bramce. Borko Ristowski przychodził do klubu jako alternatywa po eskapadzie Darko Stanicia do Kataru. Prezentował się tak dobrze, że otrzymał od Barcelony ofertę z serii tych nie do odrzucenia. Rolę drugiego bramkarza przejął Szwed Andreas Palicka, znany z występów w THW Kiel.

Przychodzą: Gudjon Valur Sigurdsson (FC Barcelona), Lucas Bauer (SG Kronau), Andreas Palicka (Aalborg Handbold), Dejan Manaskow (Vardar Skopje)

Odchodzą: Uwe Gensheimer (PSG), Borko Ristovski (FC Barcelona), Stefan Kneer (HSG Wezlar), Stefan Rafn Sigurmannsson (Aalborg Handbold), David Ganshorn (SG Nußloch)

SG Flensburg-Handewitt 

Bardzo spokojne, wręcz leniwe lato we Flensburg. Ljubomir Vranjes sięgnął tylko po młodego Ivana Horvata, który, przynajmniej na razie, będzie raczej tylko uzupełnieniem składu. Wicemistrz Niemiec pozbył się natomiast Kresimira Koziny. Chorwata ściągnięto awaryjnie do klubu po kontuzji Andersa Zachariassena.

Przychodzą: Ivan Horvat (GRK Varażdzin)

Odchodzą: Kresimir Kozina (Fuchse Berlin), Nick Witte (TV Neuhausen)

Bilety na MŚ 2023 do kupienia za pośrednictwem Eventim!

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (0)