Prężenie muskułów przed "świętą wojną". Siódemka tygodnia w PGNiG Superlidze

Łomża Vive Kielce i Orlen Wisła Płock w wysokiej formie na miesiąc przed bezpośrednim starciem o mistrzostwo Polski. Po dwaj gracze krajowych potentatów w najlepszej siódemce tygodnia.

Marcin Górczyński

Bramkarz: Adam Morawski (Orlen Wisła Płock)

Doprowadzał do szału zawodników Górnika Zabrze. Reprezentacyjny bramkarz jeszcze przed przerwą zamknął dyskusję o zwycięzcach (34:20). Morawski przez cały mecz bronił ze skutecznością 50 proc., szczególnie pierwsza połowa była jego popisem. Odbił 15 rzutów, w tym jednego karnego. Dla Nafciarzy to dobry prognostyk przed nadchodzącym bojem z Łomżą Vive Kielce, akurat wsparcia bramkarzy nieraz brakowało w tych starciach.

ZOBACZ: Ważne mecze przez Wybrzeżem