Zagraniczne media po meczu Vive z Pick: Bomb, bomb, Bombac! Brązowy medalista Ligi Mistrzów pokonany

Tomasz Rosiński
"Nemzeti Sport"

"Nemzeti Sport": Brązowi medaliści Ligi Mistrzów polegli w Szeged

Pick Szeged z Deanem Bombacem na czele pokonał przed własną publicznością brązowego medalistę ostatniego sezonu Ligi Mistrzów, Vive Tauron Kielce.

Podopieczni Talanta Dujszebajewa dobrze zaczęli spotkanie, ale później udanie swoim zespołem kierował Bombac, którego wspierał Kallman. Do przerwy Pick prowadził 17:14, zaś po zmianie stron szybko w 45 sekund strzelił dwie bramki, a w 38. minucie wygrywał różnicą sześciu trafień (23:17). Wydawało się, że gospodarze spokojnie triumfują, ale chyba zbyt szybko uwierzyli w zwycięstwo, przez co ostatnie minuty przyniosły ogrom emocji. Bohaterem końcówki okazał się Wyszomirski, który obronił dwa rzuty rywali i Pick Szeged odniosło fantastyczny triumf (31:30) nad uczestnikiem Final Four - poinformował węgierski serwis "Nemzeti Sport".