Robert Kubica kończy 31 lat. Osiągnięcia jednego z najlepszych polskich kierowców

Andrzej Prochota

Początki na wyścigowym torze

W swoim pierwszym sezonie startów w Formule Renault 2000 zajął 14. miejsce, a jego najlepszym wynikiem w mistrzostwach była druga pozycja na mecie. Polak startował także we włoskiej edycji tej serii, gdzie szło mu zdecydowanie lepiej i mógł nawet zdobyć mistrzostwo.

Rok 2003 krakowian miał rozpocząć w serii Formuła 3, ale debiut został opóźniony przez wypadek, w którym Polak uczestniczył jako pasażer. Jednak gdy Robert Kubica w końcu wsiadł do bolidu F3, wygrał od razu wyścig! Sezon skończył na 12. miejscu.

W kolejnej edycji był już siódmy. Oprócz tego Polak startował w prestiżowym Grand Prix Maku, którego nigdy nie udało mu się wygrać. Najlepszym wynikiem była druga lokata.