KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Kędzierzyńsko-jastrzębskie rozdanie! Czytelnicy WP wybrali swój Dream Team Plusligi!

Wybraliście najlepszych siatkarzy ubiegłego sezonu PlusLigi! Wasz wybór zdominowali medaliści świeżo zakończonych rozgrywek, a aż pięć pozycji przypadło nie mistrzom, a wicemistrzom.
Monika Skrzyniarz
Monika Skrzyniarz

Przez ostatni tydzień trwało głosowanie na najlepszych siatkarzy ubiegłego sezonu. Począwszy od rozgrywającego, przez środkowych po libero, wybór dream teamu należał do was.

W większości przypadków wybór dla was był łatwy, zwycięscy zajęli pierwszą pozycję zdecydowaną liczbą głosów, lecz bywały i takie kategorie, w których walka na głosy toczyła się do ostatniego dnia. Przykładem jest pozycja środkowych czy przyjmujących.

Łącznie na przestrzeni całego tygodnia (do 2 maja 2021 roku godziny 20:00) w sześciu kategoriach oddano 13 293 głosów, a oto wyniki:

Najlepszy rozgrywający: Benjamin Toniutti (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) - 64 proc.

Pozycja rozgrywającego jest jedną z tych, gdzie niemal cała siatkarska Polska jest zgodna. Najlepszy w ubiegłych rozgrywkach był Francuz stojący na czele wicemistrzów Polski i świeżo upieczonych triumfatorów Ligi Mistrzów. Toniutti wyciągał wszystko to co najlepsze w ofensywie. Wykorzystywał dobrą dyspozycję swoich kolegów, a gdy Ci mieli gorsze chwile, doskonale to maskował. 

W bloku przyzwyczaił do tego, że był chowany, a jego miejsce przy antence zajmował środkowy, jednak gdy ten mierzący 183 cm stawał na przeciw atakującego, często go zaskakiwał. Jego zbliżająca się zmiana barw klubowych będzie jedną z najbardziej bolesnych dla kędzierzyńskiej siatkówki.

Klasyfikacja końcowa:

2. Lukas Kampa (Jastrzębski Węgiel) - 18 proc.
3. Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów) - 8 proc.
4. Marcin Janusz (Trefl Gdańsk) - 5 proc.
5. Angel Trinidad (Verva Warszawa Orlen Paliwa) - 3 proc.
6. Grzegorz Łomacz (PGE Skra Bełchatów) - 2 proc.

Głosowanie miało miejsce TUTAJ.

Który z zawodników zasługuje na miano MVP całego sezonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (3)