Ci zawodnicy nigdy nie wygrali Turnieju Czterech Skoczni. Wśród nich mistrzowie olimpijscy

Mateusz Kozanecki

Andreas Wellinger

Kolejny mistrz olimpijski i mistrz świata, który nigdy nie triumfował w klasyfikacji TCS. W sezonie 17/18 zajął drugie miejsce ze stratą 69,6 do Kamila Stocha, który wygrał wtedy we wszystkich czterech konkursach.

Obecnie prezentowana przez Wellingera forma nie stawia go w gronie faworytów. Przed 25-letnim reprezentantem Niemiec z pewnością jeszcze kilka sezonów na skoczniach i niewykluczone, że dołoży do swojego dorobku triumf w prestiżowym cyklu.

Lista zawodników bez wygranej w TCS jest znacznie dłuższa. Do grona utytułowanych skoczków bez tego trofeum w CV zaliczyć można jeszcze m.in. Mattiego Hautamaekiego, Markusa Eisenbichlera, Bjoerna Einara Romoerena, Roara Ljokelseoeya czy Heiza Kuttina.

Czy Polak zwycięży w 69. Turnieju Czterech Skoczni?