Absurd. Tak Włosi zrelacjonowali mecz Świątek

Iga Świątek błyskawicznie zameldowała się w drugiej rundzie US Open. Polka pokonała 6:3, 6:0 Jasmine Paolini. Sprawdziliśmy, co po tym spotkaniu piszą włoskie media. Jeden z portali nie był zbyt wylewny nt. porażki swojej rodaczki.

Jakub Fordon

Eurosport.it

W ostatnim czasie nieco odzwyczailiśmy się od tak gładko wygranych spotkań przez Igę Świątek. Jednak już w pierwszej rundzie US Open liderka światowego rankingu pokazała, że wciąż potrafi prezentować się tak samo, jak w pierwszej części sezonu. Jasmine Paolini była kompletnie bezradna w drugim secie, o czym czytamy na zagranicznych portalach.

"Mistrzyni Roland Garrosa potrzebowała zaledwie godziny, aby wyeliminować Jasmine Paolini, której losowanie przyniosło niemożliwy do dokonania wyczyn. W pierwszym secie była jeszcze walka, drugi zamienił się w 18. 'bajgla' (set wygrany do zera) Świątek w 2022 roku" - tak to spotkanie skomentował włoski Eurosport.