Uczestniczki Mistrzostw WTA: Eugenie Bouchard, błyskawiczne wejście do raju

Eugenie Bouchard w wielkim stylu przeszła z kariery juniorskiej do zawodowej. Kanadyjka zadebiutuje w kończących sezon Mistrzostwach WTA.

Eugenie Bouchard to jedna z dwóch debiutantek, jaka zagra w Masters 2014

Eugenie Bouchard w 2014 roku wystąpiła w 21 turniejach w głównym cyklu (do tego trzeba dodać Puchar Federacji). Kanadyjka wygrała 43 z 62 rozegranych meczów. W maju zdobyła tytuł w Norymberdze. Poza tym brylowała w wielkoszlemowych turniejach (m.in. finał Wimbledonu), a jesienią pokazała się w imprezie rangi Premier 5 w Wuhan (finał).

Na początku roku Bouchard znajdowała się na 31. miejscu w rankingu. Pod koniec stycznia została trzecią w historii Kanadyjką, która przedarła się do Top 20 (po Carling Bassett-Seguso i Helen Kelesi). W lipcu była już siódmą rakietą globu i została najwyżej notowaną tenisistką z Kraju Klonowego Liścia (Bassett-Seguso dotarła na ósme miejsce). Kwalifikację do Masters Bouchard oficjalnie uzyskała 2 października.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Jaki wynik w tegorocznych Mistrzostwach WTA osiągnie Eugenie Bouchard?