Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Zbyt słabi na Ekstraligę?

Tegoroczne rozgrywki ENEA Ekstraligi pokazały, że nie wszyscy zawodnicy prezentują odpowiedni poziom, by startować w najlepszej lidze świata. Kto znalazł się w tym gronie?
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Postanowiliśmy przyjrzeć się wynikom osiąganym przez zawodników startujących w tym sezonie w ENEA Ekstralidze. Z tego grona wybraliśmy siedmiu zawodników, którzy w tym roku spisywali się poniżej oczekiwań i pod znakiem zapytania mogą stać ich dalsze występy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Słabsza jazda tych żużlowców spowodowana jest wieloma czynnikami począwszy od problemów zdrowotnych, a kończąc na braku regularnych wypłat.


Renat Gafurow (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk przed sezonem stawiane było w roli outsidera rozgrywek. Gdańszczanie sezon rozpoczęli od sensacyjnego zwycięstwa nad Unibaksem Toruń, lecz z tygodnia na tydzień sytuacja klubu była coraz gorsza. Ze względu na zaległości finansowe Wybrzeże do wielu meczów przystąpiło w niepełnym składzie. Jednym z zawodników, na których mógł liczyć sztab szkoleniowy beniaminka ENEA Ekstraligi był właśnie Renat Gafurow.

Rosjanin wystąpił w dwunastu spotkaniach gdańskiego klubu, w których zdobył 43 punkty i cztery bonusy. Gafurow pojechał w 53 wyścigach, a jego średnia wyniosła 0,887 punktu na bieg. Według statystyk był on najsłabszym sklasyfikowanym obcokrajowcem w ENEA Ekstralidze. Wyniki osiągane przez Rosjanina nie dają mu szansy na dalsze ściganie się w elicie, a sam zawodnik jakiś czas temu przyznawał, że chciałby zostać nad morzem. - Jeszcze nie było takiego tematu, ale ja bym z chęcią tutaj został. Lubię miasto, kibiców. Nie lubię zmieniać klubów, a w Wybrzeżu czuję się dobrze - przyznał Gafurow.

Który z tych zawodników powinien w przyszłym roku jeździć w Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (32):
Zobacz więcej komentarzy (19)