Żużel. Tak minął tydzień. Bajerski wraca na stare śmieci, a Dudek musi się tłumaczyć

"Tak minął tydzień" to zbiór najważniejszych informacji z mijającego tygodnia. Przypominamy, co ciekawego wydarzyło się w ostatnich siedmiu dniach.

Jolanta Twarużek
Jolanta Twarużek
Patryk Dudek w kasku żółtym WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Patryk Dudek w kasku żółtym
Poniedziałek

- Tak jak powiedziałem - nie zostało mi dużo czasu i jestem tego świadomy. Teraz chcę się przygotować do tego sezonu i wejść w niego jak najlepiej, aby od początku pokazywać swoje możliwości. I oczywiście już bez żadnych kontuzji - oznajmił w rozmowie z naszym portalem Wiktor Firmuga, zawodnik Motoru Lublin. Wywiad z młodzieżowcem przeczytasz TUTAJ.

Wyniki najnowszych badań wykonanych przez Pentagon Research wskazują, że speedway w Polsce zyskuje na popularności. Żużel zajmuje 5. miejsce pod względem wartości mediowej i w zestawieniu wyprzedził m.in. takie dyscypliny jak boks, piłkę ręczną czy sztuki walki. Kliknij TUTAJ.

- Świetnym przykładem tego, że idziemy w dobrą stronę jest Damian Ratajczak, który też zaczął jak każdy od wielu zer, zanim zaczął zdobywać punkty. Dzisiaj ma już fajne, choć niewielkie doświadczenie. On będzie się cały czas rozwijał - oznajmił w rozmowie z naszym portalem Piotr Baron. Więcej informacji na temat strategii szkolenia młodzieży w Fogo Unii Leszno znajdziesz TUTAJ.

[b]ZOBACZ WIDEO Czy Krzysztof Gałańdziuk poprowadzi Apator sam? Klub komentuje

[/b]Tegoroczne Indywidualne Mistrzostwa Argentyny wygrał Paco Castagna. Podium zawodów uzupełnili Facundo Cuello i Facundo Albin. Więcej o tym TUTAJ.

Pożar terenów przemysłowych w brytyjskim Wakefield zniszczył m.in. dwa magazyny, w tym warsztat jednego z żużlowców. Jack Parkinson-Blackburn stracił cały swój sprzęt i na kilka tygodni przed startem sezonu postanowił poprosić kibiców o pomoc, zakładając internetową zbiórkę. Kliknij TUTAJ.

Wtorek

We wtorek wspominaliśmy o jednej z legend Eltrox Włókniarza Częstochowa. Andrzej Jurczyński zakończył swoją karierę w 1986 roku, a do dziś jest miło wspominany przez wielu fanów częstochowskich Lwów. Więcej o zawodniku przeczytasz TUTAJ.

Tego dnia pisaliśmy również o składach drużyn z Ligue Nationale de Speedway na sezon 2022. Zmagania w tej francuskiej lidze rozpoczną się już w nadchodzącą sobotę, 19 lutego. Kliknij TUTAJ.

Środa

- Nie czuję presji z tego powodu, bo nigdy nikt z Fogo Unii Leszno nie podchodził do tego tak, że prosił mnie o zastąpienie Emila w leszczyńskim zespole. Moim zadaniem jest zdobywanie jak największej liczby punktów w każdym meczu i danie klubowi to, czego ode mnie się oczekuje - oznajmił w wywiadzie dla naszego portalu, David Bellego. Rozmowę z zawodnikiem Fogo Unii Leszno przeczytasz TUTAJ.

W środę pisaliśmy o niezwykłej akcji charytatywnej, którą organizuje jeden z kibiców czarnego sportu, Jacek Balcerak. W pomoc 14-letniej Kindze, która cierpi na artrogrypozę ma zaangażować się aż osiem ekstraligowych klubów. Więcej o akcji charytatywnej znajdziesz TUTAJ.

- Na pewno są po doświadczeniach ekstraligowych, a Dawid Rempała miał świetną końcówkę sezonu, a czy mamy najlepszych? Jest kadrowicz Przyjemski, którzy w Polonii będzie jeździł wraz z Koniecznym, w Krośnie będą jeździć Sadurski i Karczewski, w Rybniku Trześniewski. Poziom jest wyrównany, zobaczymy jak wszystko zda egzamin. Jak moi zawodnicy będą podchodzić do tego tak, jak obecnie w kontekście przygotowań fizycznych i przygotowania sprzętu, to powinno być dobrze - mówił w rozmowie z naszym portalem, Piotr ŻytoWięcej wypowiedzi trenera Stelmet Falubazu Zielona Góra na temat szkolenia juniorów znajdziesz TUTAJ.

Jacek Gajewski ponownie trenerem Apatora Toruń? Kliknij TUTAJ.

Czwartek

- Miałem kilka opcji do wyboru. Przede wszystkim priorytetem było dla mnie pozostanie w Abramczyk Polonii Bydgoszcz, w której jeździłem przez dwa ostatnie sezony. Klub ten zdecydował się jednak na zakontraktowanie Mateja Zagara i Kennetha Bjerre, więc miałem opcję walczenia o skład. Ja jednak nie jestem w stanie opłacenia rachunków bez punktowania na torze i stąd decyzja o zmianie klubu. ROW jeździ niedaleko mojego miejsca zamieszkania w Częstochowie. Prezes Mrozek chciał mnie pozyskać już w 2021 roku, jednak wtedy zdecydowałem się na pozostanie w Abramczyk Polonii. Teraz zdecydowałem się na Rybnik - mówił w rozmowie z naszym portalem Andreas Lyager. Cały wywiad z nowym zawodnikiem ROW-u Rybnik przeczytasz TUTAJ.

W czwartek świętowaliśmy 35. urodziny Mateusza Szczepaniaka. Więcej o zawodniku przeczytasz TUTAJ.

Tego dnia swoje urodziny obchodził również Stefan Dannoe. 10 lutego br. żużlowiec z Oestersund skończył 53 lata. Więcej informacji o jednym z uczestników cyklu Speedway Grand Prix z 1998 roku znajdziesz TUTAJ

Pisaliśmy również o pracach modernizacyjnych, które trwają na obiekcie sportowym w Ostrowie Wielkopolskim. Obecnie stadion Arged Malesy Ostrów jest jednym wielkim placem budowy. Zakończenie prac na stadionie ekstraligowego beniaminka zostało zaplanowane na koniec marca br. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.
Radość Tomasza Bajerskiego jako menadżera PSŻ-u Poznań Radość Tomasza Bajerskiego jako menadżera PSŻ-u Poznań
Piątek

Nowym menedżerem SpecHouse PSŻ Poznań został Tomasz Bajerski. Więcej o tym TUTAJ.

Poznaliśmy również nową datę i pierwsze nazwiska obsady Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych. Termin zawodów został przeniesiony na 25 marca, a swój udział w turnieju potwierdzili Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Szymon Woźniak i Dominik Kubera. Więcej TUTAJ.

Tego dnia kolejność drużyn w eWinner 1. Lidze na koniec sezonu 2022 wytypował dla naszego portalu Jacek Frątczak. Były menedżer uważa, że po tegorocznych rozgrywkach do 2. Ligi Żużlowej spadnie Aforti Start Gniezno. Więcej typów eksperta znajdziesz TUTAJ.

Informowaliśmy również o ogłoszonym przez Polski Związek Motorowy naborze na komisarzy torów. Kliknij TUTAJ.

Sobota

W sobotę na naszym portalu pojawiła się ciekawa rozmowa z jednym z zawodników Newcastle Diamonds. Lee Complin opowiedział nam o swojej dziesięcioletniej przerwie od żużla i tegorocznym angażu w lidze brytyjskiej. Wywiad z Brytyjczykiem przeczytasz TUTAJ.

19 lutego w Bakersfield w Kalifornii rozegrane zostaną zawody w ramach AMA National Pairs Championship. Na torze Kern County Raceway zaprezentuje się m.in. Gleb Czugunow i Michał Curzytek . Więcej o tym TUTAJ.

- Klub na tamten moment miał ograniczony budżet, w którym nie było miejsca na nowy sprzęt dla mnie. Na ten sezon mam już gotowe dwa motocykle, z bardzo dobrymi silnikami. Mogę zdradzić, że jedną jednostkę mam od Leona Madsena. To jest sprzęt do rywalizacji w oficjalnych zawodach. Bardzo się cieszę z tego jak zostałem teraz zaopatrzony przez klub - oznajmił w rozmowie z naszym portalem Patryk Nater. Cały wywiad z juniorem Cellfast Wilków Krosno znajdziesz TUTAJ.

Informowaliśmy również o oficjalnym otwarciu sezonu żużlowego w Gnieźnie. Tegoroczny sezon zainauguruje 13. edycja Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski. Zawody zaplanowano na 1 kwietnia. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 18:00. Więcej TUTAJ

Niedziela

- Domyślam się, skąd to pytanie, bo po moim odejściu pojawiło się szereg niedomówień i przekłamań. Otóż nie, niczego nie obiecałem, nie składałem żadnych deklaracji odnośnie przyszłości. Owszem, była rozmowa, która najwyraźniej została źle zinterpretowana i teraz muszę się tłumaczyć. Nie ma co wybiegać daleko w przyszłość. Zobaczymy, co będzie jesienią. Na razie skupiam się, żeby sezon 2022 był dla mnie jak najlepszy - mówił w rozmowie z naszym portalem, Patryk Dudek. Cały wywiad z nowym zawodnikiem Apatora Toruń przeczytasz TUTAJ.

- Niczego nie żałuję, żużel to była fajna przygoda, gdzie poznałem wspaniałych ludzi i pokręciłem się w kółko w lewo. Te czasy są zupełnie inne niż tamte, w których ja jeździłem. Zgodzę się z tym, że teraz są pieniądze, a wcześniej wspomnienia. Jeździliśmy razem autobusem na zawody, teraz zawodnicy widują się tylko na treningach i przed meczem - wspominał w rozmowie z naszym portalem Marek Mróz. Wywiad z wychowankiem OK Bedmet Kolejarza Opole znajdziesz TUTAJ.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×