Międzynarodowa liga polska. Żużlowcy z 16 państw z kontraktami w naszym kraju
Pozostałe nacje
Swoich przedstawicieli w lidze polskiej mają też Niemcy, Czechy, Ukraina, Słowacja, Słowenia, Francja, Węgry, Finlandia, Chorwacja i USA. Spośród tych nacji wybijają się Niemcy i Czesi, którzy mają zarówno zawodników mogących startować w najwyższej klasie rozgrywkowej, jak i takich, którzy mogą wzmocnić ekipy z niższych lig. Kolegów ze swoich państw w Polsce doczekali się Słowak Martin Vaculik i Słoweniec Matej Zagar, jednak zarówno Patrik Buri, jak i Matic Ivacic mają niewielkie szanse na jazdę.
Ważne role w 2. Lidze Żużlowej mogą odgrywać Francuzi, którzy rozwijają speedway w swoim kraju. Smutno patrzy się natomiast na to, co dzieje się na Węgrzech. Pamiętamy jeszcze starty na zapleczu Ekstraligi drużyny Speedway Miszkolc, a teraz tylko KSM Krosno zakontraktował dwóch Madziarów, którzy nie są pierwszym wyborem krośnieńskich działaczy. Osamotnieni w Nice 1. Lidze Żużlowej są Fin Timo Lahti i Chorwat Jurica Pavlic. Po przejściu Grega Hancocka do drugoligowej Stali, pozostaje on jedynym Amerykaninem, który podpisał umowę w Polsce.
Jeśli ich przedstawiciele nie wzbudzą zainteresowania w następnych okienkach transferowych, kilku żużlowych nacji w ogóle nie zobaczymy w 2018 roku w Polsce. Spośród państw, których przedstawiciele pojadą w kwalifikacjach do Grand Prix, próżno szukać Nowozelandczyków, Norwegów, Argentyńczyków, czy Włochów. W odwrocie żużel jest też w Austrii, Kanadzie, Holandii, Rumunii, czy Bułgarii, a i zawodnicy z tych państw podpisywali kontrakty z polskimi klubami w poprzednich latach.
Pozostali obcokrajowcy w lidze polskiej:
7. miejsce: Niemcy - 6 zawodników
PGE Ekstraliga - 2 (Kai Huckenbeck, Martin Smolinski)
2. Liga Żużlowa - 4 (Tobias Busch, Max Dilger, Steven Mauer, Kevin Woelbert)
8. miejsce: Czechy - 5 zawodników
PGE Ekstraliga - 1 (Vaclav Milik)
Nice 1. Liga Żużlowa - 1 (Eduard Krcmar)
2. Liga Żużlowa - 3 (Zdenek Holub, Matej Kus, Ondrej Smetana)
9. miejsce: Ukraina - 3 zawodników
Nice 1. Liga Żużlowa - 2 (Andriej Karpow, Dmytro Mostowik)
2. Liga Żużlowa - 1 (Andriej Kobrin)
10. miejsce: Słowacja - 2 zawodników
PGE Ekstraliga - 1 (Martin Vaculik)
2. Liga Żużlowa - 1 (Patrik Buri)
10. miejsce: Słowenia - 2 zawodników
PGE Ekstraliga - 1 (Matej Zagar)
2. Liga Żużlowa - 1 (Matic Ivacic)
12. miejsce: Francja - 2 zawodników
2. Liga Żużlowa - 2 (David Bellego, Dimitri Berge)
12. miejsce: Węgry - 2 zawodników
2. Liga Żużlowa - 2 (Roland Benko, Roland Kovacs)
14. miejsce: Finlandia - 1 zawodnik
Nice 1. Liga Żużlowa - 1 (Timo Lahti)
14. miejsce: Chorwacja - 1 zawodnik
Nice 1. Liga Żużlowa - 1 (Jurica Pavlic)
16. miejsce: USA 1 - zawodnik
2. Liga Żużlowa - 1 (Greg Hancock)
-
yes Zgłoś komentarza ilu jest (mniej więcej) Polaków?
-
sympatyk żu-żla Zgłoś komentarzwkład rodzica.Za razem wpisane są kontuzje uznawany za niebezpieczny. Rodzice wolą dziecko w szkołach sportowych zapisać na pływanie siatkę ,tenis nogę.Druga sprawa żużel nie jest tak rozpowszechniony jak inne dyscypliny sportowe. Stadionów z torami jest o wiele mniej Jak basenów kortów ,hal gdzie można grać w siatkę; ręczną ,kosza.Ostatecznie w nogę.
-
stary_trener Zgłoś komentarzfinansowych i latwo sie z nim rozliczyc za nie swoje pieniazki a do tego miec dobrze platna fuche bez odpowiedzialnosci. POPATRZ W PRZESZLOSC i to niedaleka. Tacy Panowie albo robia kariery polityczne albo zadluzaja kluby i odchodza bezkarnie. Podoba sie to albo jestes jednym z tego grona?
-
stary_trener Zgłoś komentarzi do tego z duza iloscia zeby nie urazic co niektorych panow w dojrzlym wieku Dzieje sie jak w polityce mowimy, ze jest bialo a tu wszedzie czarno.