• Krzysztof Kasprzak d
  • Peter Kildemand 1
  • Matej Zagar 2
  • Grzegorz Walasek 3
Łatwe zwycięstwo Walaska. Kasprzak na pierwszym okrążeniu został ostro potraktowany przez rywali i zrezygnował z dalszej jazdy.
  • Niels Kristian Iversen 3
Upadek na pierwszym łuku zanotował Świderski. Powtórka w pełnej obsadzie. Świderski wstał o własnych siłach. W powtórce gospodarze odnieśli pewne zwycięstwo.
  • Peter Kildemand 2
Kildemand na przeciwległej prostej docisnął do bandy Kasprzaka, który spadł na ostatnie miejsce. Kasprzak jednak szybko przeszedł na trzecią lokatę. Zmarzlik do końca bronił się przed atakami Kildemanda. Pod koniec ostatniego okrążenia defekt zanotował Kasprzak, a jeszcze wcześniej z jazdy zrezygnował Jensen, który nie zjechał jeszcze z toru. Gdy Duńczyk zobaczył, że "KK" ma problemy sprzętowe to wznowił jazdę, ale nie zdołał minąć Polaka. Przerwa na kosmetykę toru.

-> SportowyBar.pl - śmieszne, emocjonujące i wzruszające momenty sportowe na obrazkach, zdjęciach i filmach.
  • Matej Zagar 3
Zagar wygrał start i do mety nie oddał prowadzenia. Cyfer na drugim wirażu wyprzedził Czaję. Szombierski jechał daleko z tyłu i na ostatnim kółku zjechał z toru.
  • Niels Kristian Iversen 2
Walasek prowadził od startu do mety, lecz tym razem zwycięstwo nie przyszło mu już tak łatwo jak w poprzednich biegach. Za plecami Walaska jechał Iversen, który próbował wyprzedzić zawodnika Lwów, lecz jego ataki były nieskuteczne.
Bieg 9
truly.work Stal Gorzów 26
3 : 3
28 forBET Włókniarz Częstochowa
  • Krzysztof Kasprzak 2
Walasek odniósł kolejne pewne zwycięstwo. Na drugim okrążeniu Kasprzak wywiózł Jensena pod bandę, a manewr ten wykorzystał Świderski.
  • Artur Czaja Rezerwa zwykła za Rafał Szombierski 1
Iversen na pierwszym łuku minął Jabłońskiego, a na drugim okrążeniu uporał się z Czają. Młodzieżowiec Włókniarza popełnił dużo błędów na dystansie i mało brakło, a straciłby trzecią lokatę na rzecz Zmarzlika.
Bieg 7
truly.work Stal Gorzów 20
3 : 3
22 forBET Włókniarz Częstochowa
  • Peter Kildemand 3
  • Artur Czaja 0
Ponownie lepiej ze startu wyszli goście. Kildemand popełnił błąd, przez co Lwy straciły prowadzenie. Na chwilę na czele znalazł się Kasprzak, ale Duńczyk szybko odzyskał pierwszą lokatę. Przerwa na kosmetykę toru.

Widziane z Rusi Czerwonej - seria nowa (3)
Bieg 6
1 : 5
19 forBET Włókniarz Częstochowa
  • Niels Kristian Iversen 1
  • Michael Jepsen Jensen 2
  • Adrian Cyfer 0
Walasek wygrał z dużą przewagą. Iversen do końca atakował Jensena, ale nie zdołał go wyprzedzić.
  • Matej Zagar 1
Gapiński dobrze wystartował, ale fatalnie rozegrał pierwszy łuk. Błąd "Gapy" momentalnie wykorzystali Walasek i Jabłoński.

Na trybunach Stadionu im. Edwarda Jancarza zasiadło 14 tysięcy kibiców.
  • Adrian Cyfer Taśma Niels Kristian Iversen 1
Iversen dotknął taśmy i został wykluczony. W powtórce za Duńczyka pojedzie Cyfer. W powtórce Zmarzlik prowadził od startu do mety. Kildemand dopiero na ostatnim łuku wykorzystał błędy Cyfera, który za bardzo odchodził od krawężnika. Przerwa na kosmetykę toru.

Walka o żużel w Warszawie trwa! Na Ursynowie może powstać tor (foto)
Bieg 3
truly.work Stal Gorzów 11
2 : 4
  • Michael Jepsen Jensen 1
Częstochowianie lepiej wystartowali, ale na pierwszym łuku pojechali zbyt szeroko, co wykorzystał Zagar. Chwilę później Walasek wyprzedził Słoweńca.
Bieg 2
truly.work Stal Gorzów 9
4 : 2
  • Artur Czaja 2
  • Adrian Cyfer 1
  • Rafał Malczewski d
Czaja najlepiej wyszedł spod taśmy, ale Zmarzlik już na drugim łuku bez problemu wyprzedził częstochowianina. Defekt Malczewskiego na czwartym miejscu.
Bieg 1
truly.work Stal Gorzów 5
5 : 1
1 forBET Włókniarz Częstochowa
  • Rafał Szombierski 0
  • Krzysztof Kasprzak 3
Dobry start Kasprzaka. Świderski na drugim łuku uporał się z Szombierskim i wyszedł na drugą pozycję. W dalszej fazie biegu gospodarze powiększali przewagę nad rywalami.

18:58 - koniec prezentacji. Na trybunach jest 11 500 kibiców.

18:56 - zawody odbędą się według I zestawu startowego.

18:49 - początek prezentacji.

18:42 - trwa kosmetyka toru. Na trybunach jest już około 5 tysięcy kibiców. Do Gorzowa przyjechało kilkudziesięciu kibiców z Częstochowy.

18:38 - koniec próby toru.

18:33 - ze strony gospodarzy w próbie toru udział biorą Iversen i Zmarzlik.

18:31 - początek próby toru. Z zespołu gości biorą w niej udział Czaja i Jabłoński.

18:03 - na godzinę przed meczem na trybunach jest kilkaset osób. Jednak kibice cały czas zapełniają Stadion im. Edwarda Jancarza.

17:53 - na tor wyszli również zawodnicy Stali Gorzów.

17:50 - żużlowcy Lwów udali się na obchód toru.

17:40 - w Gorzowie gorąco i słonecznie. Składy potwierdzone. W zespole Lwów nie pojedzie Grigorij Łaguta, którego zastąpi Rafał Szombierski.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?

• Peter Kildemand w
Kildemand przy próbie ataku na Zagara zaliczył upadek. Duńczyk próbował założyć się na Słoweńca i zbyt mocno skontrował motocykl. W momencie upadku Stal jechała na podwójnym prowadzeniu. Powtórka odbędzie się bez Kildemanda. Zawodnik KantorOnline Włókniarza jest zdolny do dalszej jazdy.

W powtórce gospodarze nie dali żadnych szans Malczewskiemu. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Chcesz sprawdzić swoją wiedzę żużlową? Polecamy nasze quizy żużlowe - do wyboru trzy poziomy trudności!