Relację prowadzi : autor:
Krzysztof Kaczmarczyk

Sezon zasadniczy w Energa Basket Lidze oficjalnie zatem został zakończony! Faza play-off ruszy już w najbliższą sobotę, a my zapraszamy na WP SportoweFakty!

Skomentuj 0

Skończył się również maraton w stolicy, gdzie Legia finalnie przegrała po trzech dogrywkach z Treflem Sopot 104:109!

Skomentuj 0

GTK wygrywa z Kingiem 73:70, ale obie drużyny są zadowolone! Gliwiczanie utrzymali się w EBL, a King zagra w play-off!

Skomentuj 0

Anwil wygrał ostatecznie w Radomiu 92:84! HydroTruck żegna się z EBL, a Anwil do fazy play-off przystąpi z drugiego miejsca

Skomentuj 0

Jabarie Hinds za trzy na 8 sekund przed końcem! GTK blisko zwycięstwa! 73:70 to aktualny wynik

Skomentuj 0

Twarde Pierniki nie dogoniły MKS-u! W Toruniu 92:85 dla gości z Dąbrowy Górniczej. Trenner Jacek Winnicki lubi wracać do Grodu Kopernika

Skomentuj 0
  • W Radomiu faul niesportowy Davisa, Anwil zamienił na trzy punkty. To był chyba kluczowy fragment dla losów meczu

Skomentuj 0

Zakończył się mecz w Gdyni, gdzie Arged BM Slam Stal ograł Asseco Arkę 102:73 i teraz czeka na końcowy wynik meczu w Radomiu

Skomentuj 0

Niewiarygodne rzeczy w stolicy. Po 50 minutach meczu 96:96 i przed nami... trzecia dogrywka w meczu Legii z Treflem!

Skomentuj 0

Co ciekawe HydroTruck na minutę przed końcem przegrywa  tylko 83:87 z Anwilem!

Skomentuj 0

King coraz bliżej GTK - dwie minuty przed końcem przegrywa już tylko 68:70

Skomentuj 0

Enea Zastal BC wygrywa 97:72 z Enea Abramczyk Astorią 97:82. Oznacza to, ze King Szczecin bez względu na wynik meczu w Gliwicach zagra w fazie play-off

Skomentuj 0

28:9 w czwartej kwarcie w Toruniu i MKS prowadzi już tylko 87:79 na dwie minuty przed końcem

Skomentuj 0

Niesamowite! DRUGA DOGRYWKA W WARSZAWIE!

Skomentuj 0

Zwycięstwem nieudany dla siebie sezon kończy natomiast Polski Cukier Pszczółka Start Lublin, który ograł rezerwy WKS-u Śląsk Wrocław 85:67

Skomentuj 0

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk efektownie zakończyli tak udaną dla siebie rundę zasadniczą wygrywając w Stargardzie z PGE Spójnią aż 104:81!

Skomentuj 0

Jonah Mathews z dystansu, Anwil prowadzi w Radomiu już 75:63 na 6 minut przed końcem. Anwil blisko drugiego miejsca, HydroTruck spadku

Skomentuj 0

W pojedynku o życie: GTK jest +7, HydroTruck -9!

Skomentuj 0

Robert Johnson nie trafił na zwycięstwo! Dogrywka w meczu Legia - Trefl (76:76)

Skomentuj 0

Astoria z serią 10:0 w Zielonej Górze, ponownie nadzieje nieco żywsze na odwrócenie losó

Skomentuj 0

8 sekund do końca meczu w Warszawie, a tam dalej remis! Legia ma akcję na wygarną

Skomentuj 0

W Warszawie na 45 sekund przed końcem Legia - Trefl... 74:74!

Skomentuj 0

HydroTruck już -12 z Anwilem (54:66). Czy tam może się coś jeszcze wydarzyć? Wątpliwe... Oznacza to, że Anwil będzie drugi, a HydroTruck pożegna się z elitą

Skomentuj 0

Astoria nie potrafił złapać Zastalu, który w ofensywie jest genialny! 80:67 na osiem minut przed końcem. King trochę spokojniejszy

Skomentuj 0

27 punktów przewagi ma MKS w Toruniu nad Twardymi Piernikami po trzech kwartach (78:51)

Skomentuj 0

Jedno jest pewne w walce o play-off. Mecz w Zielonej Górze na pewno zakończy się dużo szybciej od tego w Gliwicach. King będzie zatem znał wynik Astorii

Skomentuj 0

Skomentuj 0

Trzecie kwarty się kończą. Emocje w Gliwicach, Zielonej Górze i Radomiu - w tych meczach nadal gramy "o coś"

Skomentuj 0

Dwie skuteczne akcje Kyndall Dykes w Radomiu i Anwil odskoczył na sześć punktów (58:52)

Skomentuj 0

Problemów w Gdyni z Arką nie ma też Stal, która wygrywa aktualnie 66:44

Skomentuj 0

Mecze w Lublinie, Stargardzie i Toruniu bardzo jednostronne... Start ze Śląskiem prowadzi 64:41, Czarni ze Spójnią 80:55, MKS z Twardymi Piernikami 70:45

Skomentuj 0

Gorąco natomiast w walce o play-off. Astoria jest tylko -5 w Zielonej Górze, King -14 w Gliwicach. Astoria musi wygrać chcąc zagrać w ćwierćfinale

Skomentuj 0

Legia prowadzi z Treflem 58:57, Twarde Pierniki przegrywają z MKS-em 42:65. Kwestia 6. miejsca chyba pomału się wyjaśnia

Skomentuj 0

Astoria w Zielonej Górze przegrywa 62:66. Ma o co walczyć, bo King w Gliwicach nie potrafi się zbliżyć do GTK, przegrywa 39:53!

Skomentuj 0

Jak to wszystko szybko się zmienia - dwie "trójki" Ahmeda Hill i HydroTruck już ma Anwil na dystans dwóch "oczek"

Skomentuj 0

+11 jest też GTK z Kingiem! Sytuacja radomian krytyczna można powiedzieć

Skomentuj 0

Mocne otwarcie Anwilu w drugiej połowie - "trójka" Bella, skuteczna akcja Dimca, HydroTruck jest -11, sytuacja coraz gorsza

Skomentuj 0

Nadal niesamowite tempo meczu Zastal - Astoria. Goście nie są w stanie jednak złamać gospodarzy - 59:55 dla zielonogórzan

Skomentuj 0

Torunianie są -16 z MKS-em, więc Legia nawet pomimo porażki w takiej sytuacji będzie szósta

Skomentuj 0

Legia chce wygrać z Treflem, już tylko -2 (46:48)

Skomentuj 0

Przerwy dobiegają końca. Rozpoczęła się już druga połowa Stargardzie i Warszawie

Skomentuj 0

Po pierwszej połowie sytuacja wygląda następująco... Anwil jest drugi, Stal trzecia. Legia jest szósta, Twarde Pierniki siódme. W play-off zagra King, a w lidze utrzyma się GTK!

Skomentuj 1

Stal demoluje w Gdyni Arkę 52:32. Na drugie miejsce na razie wskoczyć jednak nie może, bo w swoim meczu prowadzi też Anwil

Skomentuj 0

GTK chce mieć swój los w swoich rękach - prowadzi na 24 sekundy przed końcem połówki z Kingiem 41:37

Skomentuj 0

Anwil prowadzi w Radomiu z HydroTruckiem 43:37, Davis ma 3/13 z gry i 12 punktów. Gospodarze zatem w chwili obecnej poza EBL!

Skomentuj 0

W walce o 6. miejsce zatem bez zmian, Legia przed Twardymi Piernikami - oba zespoły na razie przegrywają

Skomentuj 0

Twarde Pierniki przegrywają z MKS-em 36:45. 12 "oczek" ma już Lewis

Skomentuj 0

Start wygrał drugą kwartę ze Śląskiem aż 25:9 i prowadzi 42:28, Scott już 12 "oczek" do przerwy

Skomentuj 0

Ofensywny mecz w Zielonej Górze, Zastal prowadzi z Astorią 50:45, Zębski z 15 punktami jest najskuteczniejszym graczem meczu

Skomentuj 0

W Stargardzie również przerwa - Czarni prowadzą ze Spójnią 53:36. Szymkiewicz ma 15 punktów, ale jego zespół daleko za liderem

Skomentuj 0

Legia przegrywa po pierwszej połowie z Treflem 31:37! Najskuteczniejszym graczem meczu Robert Johnson, autor 8 punktów

Skomentuj 0

HydroTruck nie odda EBL łatwo - przegrywa z Anwilem tylko 31:33 pomimo, że Mike Davis  ma tylko 2/10 z gry

Skomentuj 0

Start złapał młodych ze Śląska. 36:23 w tej chwili, a Scott i Kostrzewski mają już po 10 punktów

Skomentuj 0

Kapitan Kacper Radwański! 10 "oczek", a GTK prowadzi z Kingiem 28:21

Skomentuj 0

W walce o 6. miejsce Legia i Twarde Pierniki przegrywają solidarnie, kolejno z Treflem (29:37) i MKS-em (32:41)

Skomentuj 0

Czarni w Stargardzie jednak z Garrettem i Beechem na parkiecie, a aktualny wynik to 39:22 dla lidera EBL

Skomentuj 0

Skomentuj 0

W Lublinie "otworzył" się Mike Scott i Start w końcu objął prowadzenie ze Śląskiem 25:21

Skomentuj 0

13 minuta meczu w Zielonej Górze i Jarosław Zyskowski zakończył swój udział w meczu z powodu... pięciu przewinień

Skomentuj 0

26:12 po pierwszej kwarcie meczu w Gdyni, gdzie pewnie prowadzi Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski

Skomentuj 0

12 minut za nami w Zielonej Górze, Mateusz Zębski ma już 13 punktów dla Astorii (z 27 drużyny)

Skomentuj 0

GTK z kolei prowadzi z Kingiem 19:14. To na pewno nie są dobre wiadomości dla radomian. King z kolei pomimo, że przegrywa, nadal jest w play-off, bo Astoria nie może przejść Zastalu

Skomentuj 0

W Lublinie młodzież ze Śląska... prowadzi 19:17! Start dziś tylko bez Jimmie Taylora (kontuzja) i Mateusza Dziemby (chory)

Skomentuj 0

W Radomiu Anwil przejmuje mecz - po pierwszej kwarcie 23:19 dla włocławian. Przy takim wyniku HydroTruck żegna się z EBL

Skomentuj 0

Legia po 10 minutach lepsza od Trefla 16:15, czyli mały kroczek w kierunku 6. miejsca przed play-off

Skomentuj 0

W Zielonej Górze zryw Astorii i... Zastal prowadzi już tylko 21:20

Skomentuj 0

Dobiegła końca pierwsza kwarta w Toruniu, gdzie Twarde Pierniki przegrywają z MKS-em Dąbrowa Górnicza 19:22

Skomentuj 0

Skomentuj 0

W walce o utrzymanie: HydroTruck prowadzi z Anwilem 17:15, a GTK z Kingiem 13:9. To premiuje pozostaniem w EBL GTK Gliwice

Skomentuj 0

Skomentuj 0

W Zielonej Górze o play-off walczy Astoria, ale po siedmiu minutach Enea Zastal BC prowadzi już 19:12!

Skomentuj 0

Aktualne wyniki: Asseco Arka Gdynia - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 2:12Enea Zastal BC Zielona Góra - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 16:12Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - WKS Śląsk Wrocław 9:7HydroTruck Radom - Anwil Włocławek 13:12PGE Spójnia Stargard - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 7:16GTK Gliwice - King Szczecin 9:2Twarde Pierniki Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza 8:9Legia Warszawa - Terfl Sopot 7:6

Skomentuj 0

Skomentuj 0

Kacper Radwański z dystansu, w Gliwicach, GTK nie odpuści na pewno Kingowi - kto będzie zadowolony po meczu? GTK z utrzymania, King z awansu do play-off? A może obie ekipy będą miały co świętować

Skomentuj 0

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk, którzy są pewni pierwszego miejsca, w Stargardzie rozpoczęli bez Beau Beecha czy Williama Garretta - to chyba jasny sygnał, że dziś będą odpoczywać. Czarni mimo wszystko rozpoczęli od prowadzenia 8:6

Skomentuj 0

W Lublinie Polski Cukier Pszczółka Start gra "o nic" ze Śląskiem. Lublinianie nie mają szans na play-off, goście są pewni 5. miejsca, dlatego na mecz wysłali... swoje rezerwy

Skomentuj 0

Ruszyli! No to ogień!

Skomentuj 0

Skomentuj 0

Anwil i Arged BM Slam Stal walczą o drugie miejsce, Legia i Twarde Pierniki podzielą pomiędzy sobą miejsca szóste i siódme. Co dalej? King z Astorią w bitwie o play-off, a GTK z HydroTruckiem w wojnie o utrzymanie! Już za chwilę zaczynamy osiem meczów Energa Basket Ligi, które dają odpowiedzi na te wszystkie pytania