Jak Stelmet radził sobie z Uniksem?

Karol Wasiek
Quinton Hosley był jednym z autorów zwycięstwa Stelmetu w Kazaniu

5 grudnia 2012 roku
W rewanżu Stelmet BC Zielona Góra sprawił sensację! Podopieczni Uvalina pokonali na wyjeździe Uniks Kazań 91:76. Do zwycięstwa poprowadził duet "Ho-Ho", czyli Walter Hodge i Quinton Hosley, który razem zdobył 46 punktów, co stanowiło połowę całego dorobku drużyny. 18 oczek dorzucił Oliver Stević.

Gracze Uvalina wygrali wszystkie cztery kwarty i dzięki temu zapewnili sobie awans do kolejnej fazy w Pucharze Europy.

Unics Kazań - Stelmet Zielona Góra 76:91 (18:21, 23:24, 20:25, 15:21)

Stelmet Zielona Góra: Hodge 27, Hosley 19, Stević 18, Chanas 10, Jones 8, Sroka 5, Lopicić 3, Łapeta 1, Cesnauskis 0, Matczak 0

Unics Kazań: Vougioukas 21, Eidson 15, Lyday 14, Chatman 8, Veremeenko 8, Antipov 4, Samoylenko 3, Zamanskiy 2, Trushkin 1, Dedushkin 0, Sergeev 0, Kaimakoglou 0.

Czy Stelmet BC Zielona Góra okaże się lepszy w rywalizacji z Uniksem Kazań?