Emigranci: Doskonały weekend! (wideo)

Cóż to był za weekend Polaków występujących w zagranicznych klubach! Na listę strzelców wpisało się aż ośmiu emigrantów grających w czołowych ligach Starego Kontynentu.

Maciej Kmita

Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam)

Sześć bramek w sześciu występach - to dorobek Arkadiusza Milika od momentu jego powrotu do wyjściowego składu Ajaksu na pierwszy mecz 1/16 finału Ligi Europy z Legią Warszawa. 21-letni snajper mistrzów Holandii od tego czasu trafił trzy razy do siatki Legii Warszawa i raz pokonał bramkarza Willem II Tilburg, a w miniony weekend ustrzelił dublet w spotkaniu z SC Heerenveen (4:1). Reprezentant Polski strzelił gole w 6. minucie, otwierając worek z bramkami i w 67. minucie, zamykając listę strzelców.

W 30 występach w bieżącym sezonie zdobył dla Ajaksu już 23 bramki, a do tego zaliczył osiem asyst. Jego dorobek w samej Eredivisie to 11 bramek i trzy asysty w 19 spotkaniach.

Zobacz bramki Arkadiusza Milika: Wygrana Ajaksu. Dwa gole Milika (wideo) Źródło: TVP S.A.

Holandia: Arkadiusz Milik w "11" kolejki

Eugen Polanski powinien wrócić do reprezentacji Polski?