Holandia: Przed Milikiem dokonało tego niewielu

Arkadiusz Milik ma dużą szansę na zostanie czwartym Polakiem, który będzie się mógł pochwalić tytułem mistrza Holandii. Kto przed nim wygrał Eredivisie?

Maciej Kmita

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Ajax Amsterdam Arkadiusza Milika jest liderem Eredivisie i znajduje się na dobrej drodze do tego, by odzyskać utracone przed rokiem na rzecz PSV Eindhoven mistrzostwo Holandii.

Ajax ma na koncie 78 punktów i taki sam dorobek ma broniący tytułu PSV, ale liderem dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu jest zespół Milika. Ajax strzelił 76 goli, tracąc tylko 20, podczas gdy PSV zdobył 79 bramek, ale stracił ich aż 29.

Duży wkład w pozycję Ajaksu ma sam Milik. Z 21 trafieniami Polak jest najlepszym strzelcem ekipy Franka de Boera i zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników całej Eredivisie.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, 22-letni napastnik dołączy do grona Polaków, którzy zostali mistrzami Holandii. A choć w Eredivisie występowało na przestrzeni lat kilkudziesięciu naszych piłkarzy, złoty medal zdobyło raptem trzech! Kto przetarł szlak Milikowi?

Ajax Amsterdam Arkadiusza Milika zostanie mistrzem Holandii?