Polska - Czechy: słaby mecz Biało-Czerwonych. Lewandowski i Grosicki ambitni, Krychowiak w trybie slow motion (oceny)

Trwa fatalna seria meczów bez zwycięstwa Jerzego Brzęczka w roli selekcjonera kadry. Biało-Czerwoni tym razem zaliczyli bardzo słaby mecz z Czechami (0:1). Poza nielicznymi wyjątkami Polacy byli bezbarwni, bezwolni i razili bezradnością.

Paweł Kapusta

Łukasz Skorupski - 5. Skorupski w Bolonii gra wszystko "od dechy do dechy", ale o występy w reprezentacji Polski jest już o wiele trudniej. Nic dziwnego, skoro o miejsce w składzie rywalizuje z Łukaszem Fabiańskim i Wojciechem Szczęsnym. Selekcjoner Brzęczek postanowił, że w listopadowym meczu towarzyskim popularny "Skorup" w końcu dostanie szansę. W mecz z Czechami wszedł dobrze, już w pierwszej minucie broniąc groźny strzał rywala i powtarzając to pięć minut później. W drugiej połowie rozpaczliwą interwencją uratował nas przed stratą drugiego gola. Występ bez zarzutu, przy straconym golu bez szans.

Skala ocen: 1-10 (wyjściowa: 6).

Jak oceniasz występ polskiej kadry w meczu z Czechami?

Komentarze (42)
  • jerrypl Zgłoś komentarz
    Pan redaktor pisze, że Skorupski wystąpił bez zarzutu, po czym daje mu pan tylko "5". Przecież to się kupy nie trzyma. "3" dla Kędziory to też żart, jego występ jak najbardziej na plus.
    Czytaj całość
    Frankowski niżej oceniony od Grosickiego to też mocno kontrowersyjna sprawa.
    • fruwaj Zgłoś komentarz
      skoro to był mecz towarzyski to DLACZEGO Brzęczek nie szukał zawodników na kluczowe pozycje które u nas kuleją? Dlaczego w ogóle grał Krychowiak??? Dlaczego nie dostał szansy np. na II
      połowę Olkowski? Po co znów weszli na zamiany Błaszczykowski i Milik skoro dobrze wiadomo na co ich stać??? Echhh... Oby szybko Boniek zrozumiał jak wielki błąd popełnił zatrudniając Brzęczka...
      • Marek Gwiazda Zgłoś komentarz
        Wstyd, wy nawet podawać nie potraficie
          • Olo77 Zgłoś komentarz
            cóż Lewemu jednak odjąłbym 1 punkcik za tą pustą bramkę bo ile razy oglądam to żadnego dodatkowego odbicia nie widziałem, ot poprostu minął się z piłką. A mecz zagrał jak reszta
            zawodników mu pozwoliła czyli średnio... Powiedzmy sobie otwarcie mamy klasę światową napastnika nie mając klas światowych w pomocy = Klasa światowa napastnika się marnuje. Błaszczykowski grał 30 minut i za krótko na ocenę? Kłóciłbym się, jak dla mnie totalnie bezbarwny: wszedł i znikł.
            • Bogdan Nie Zgłoś komentarz
              Grosicki dostał 5 . Widocznie ogladałem INNY MECZ lub telewizja KŁAMIE OBRAZEM. Jak dla mnie to Grosik był cienki, wolny i spartolił 2 sytuacje , grając samolubnie strzelał zamiast podać
              do kolegi. Natomiast Bednarek grał dobrze , na 100% nie gorzej niż Grosicki
              • Lariq Zgłoś komentarz
                Panie Redaktorzyno "Kapusto" Ja chyba oglądałem inny mecz niż Pan.... Frankowski słabo? On ciągnął akcję prawym skrzydłem podał na 2 metr dla Lewego lecz wybój na murawie
                spowodował że on nie trafił (sarkazm) Moim skromnym zdaniem na plus zagrali tylko KLICH I FRANKOWSKI. Jedynie oni na boisku kombinowali podawali i pokazywali się do gry. Co do Grosika słaby występ, gubił się podczas meczu (klich podaje mu piętką a ten stoi) Frankowski robił przewagę na skrzydle w drugiej połowie i zdejmuje go trener z boiska za Błaszczykowskiego który nie istniał w spotkaniu... Szybkie podsumowanie, trener powinien zacząć widzieć co dzieje się na boisku bo jest coraz gorzej albo niech podda się do dymisji a PZPN wyciąga kasę na dobrego selekcjonera.
                • johny535 Zgłoś komentarz
                  Obrona jak zwykle beznadziejna. Ale od dawna nie widziałem tak ofensywnie grających naszych piłkarzy. Było tylko kilka zagrań do naszego beamkarza a zawsze było kilkanaście w każdej
                  połówce. Wreszcie zaczęli zauważać, że boisko ma dwie bramki i nie wystarczy bronić (co prawda słabiutko) swojej ale można zagrozić bramce przeciwnika czasem nawet dość składnie
                  • zgryźliwy Zgłoś komentarz
                    Lewandowski świetny, ale piłka mu podskoczyła. Ha !
                    • k73 Zgłoś komentarz
                      Albo Klich albo Zieliński. Brzęczek musi zdecydować kto ma grać bezpośrednio za Lewym (bo Milik to już tylko na zmianę za Lewego ewentualnie). Dzisiejszy mecz pokazał, że Zieliński,
                      jak zwykle - i w klubie i w reprezentacji - gra słabo w pomocy. Nie potrafi wyważyć gry defensywnej i ofensywnej. Jemu trzeba dać swobodę w graniu. W Napoli również nie radzi sobie grając między Ruizem i Allanem, nie odnajduje się, gdy ma grać wg schematów na małej przestrzeni, truchta podaje na bliskie odległości, biega za rywalami. Tak to wygląda w Napoli i tak to wyglądało dziś w reprezentacji. I albo będzie grał Zielu albo Klich, razem na boisku to nie wyjdzie. W środku pola musimy mieć dwóch ludzi do walki, w przodzie dwóch do oddawania strzałów, a po bokach dwóch skrzydłowych. No i jak zwykle szukamy lewego obrońcy.