El. Euro 2020. Media po meczu Szwajcaria - Dania. "Piłkarskie szaleństwo", "cud"

"Co za cud! Co za powrót! To była historyczna noc" - piszą duńskie media po wyjazdowym meczu z reprezentacją Szwajcarii. Gospodarze jeszcze do 84. minuty prowadzili 3:0, by zakończyć mecz remisem 3:3.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

"Blick: Kadra wypuściła z rąk prowadzenie 3:0

"Niewyobrażalne! Szwajcaria wypuściła z rąk prowadzenie 3:0" - pisze tabloid "Blick". Winą za stracone punkty obarcza trenera Vladimira Petkovicia, który "zdjął z boiska zwycięstwo", gdy na dziesięć minut przed końcem zdecydował się zmienić kapitana i strzelca gola na 2:0 Granita Xhakę. Bez niego Szwajcarzy kompletnie się pogubili i w bardzo krótkim czasie wypuścili z rąk wydawałoby się pewne zwycięstwo.

Czytaj też: [urlz=/pilka-nozna/812725/el-euro-2020-niebywala-pogon-danii-trzy-gole-w-koncowce-i-remis-ze-szwajcaria-tr]El. Euro 2020: niebywała pogoń Danii! Trzy gole w końcówce i remis ze Szwajcarią! Trafił Christian Gytkjaer