Polacy na świecie: Biliński i Milik bohaterami, Boruc obronił "11", Wilk mistrzem Litwy

Maciej Kmita

Kamil Biliński (Dinamo Bukareszt)

Bohaterem Dinama Bukareszt w weekend został z kolei Kamil Biliński. Były król strzelców Młodej Ekstraklasy w doliczonym czasie gry niedzielnego meczu 12. kolejki z Pandurii Targu Jiu dał stołecznej ekipie zwycięstwo 3:2. Biliński zaczął spotkanie na ławce rezerwowych, ale wszedł do gry w 55. minucie przy stanie 1:2, a w doliczonym czasie II połowy trafił do siatki Michała Gliwy.

To jego szóste ligowe, a dziewiąte w ogóle trafienie w sezonie. Ma bowiem na koncie też dwie bramki w Pucharze Rumunii i jednego w Pucharze Ligi. Dla Gliwy był to dopiero drugi ligowy występ w sezonie. Na początku Polak przegrywał rywalizację o miejsce w bramce z Razvanem Stancą.