Raport z kadry: czarny weekend Polaków. Karol Linetty ratuje honor Biało-Czerwonych w Europie

Maciej Kmita

Rekordowa niemoc "Teo"

Nie popisali się też nasi snajperzy. Robert Lewandowski nie strzelił gola w spotkaniu z będącym outsiderem Bundesligi SV Darmstadt (1:0) i dał się dogonić Pierre'owi-Emerickowi Aubameyangowi na szczycie listy najlepszych strzelców Bundesligi. Na dwie kolejki przed końcem sezonu obaj mają na koncie po 28 bramek.

Już 751 minut na trafienie czeka z kolei Łukasz Teodorczyk. Reprezentant Polski ostatnią bramkę zdobył 12 marca na koniec sezonu zasadniczego. Nigdy w karierze nie zaciął się na tak długo. Tym razem nie był w stanie pokonać bramkarza Zulte Waregem.

Kamil Wilczek wypadł ze składu Broendby Kopenhaga - były król strzelców Lotto Ekstraklasy nie zagrał ani minuty w drugim meczu z rzędu. Z kolei Arkadiusz Milik nadal nie odzyskał miejsca w "11" Napoli, choć do gry po urazie kolana wrócił już trzy miesiące temu.

Weekendowy bilans napastników reprezentacji Polski:

Napastnik Klub Rywal Wynik Minuty Bramki Asysty Rozgrywki
Robert Lewandowski Bayern Monachium SV Darmstadt 98 1:0 90 0 0 Bundesliga
Arkadiusz Milik SSC Napoli Cagliari Calcio 3:1 13 0 0 Serie A
Łukasz Teodorczyk RSC Anderlecht Zulte Waregem 2:0 76 0 0 Jupiler Pro League
Kamil Wilczek Broendby Kopenhaga FC Midtjylland 2:4 0 - na ławce rezerwowych 0 0 Alka Superligaen

Polska pokona Rumunię w czerwcowym meczu el. MŚ 2018?