Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis
)

Rio 2016. Oceny WP Sportowe Fakty: Pokaz indywidualizmu Polaków

Czwarte miejsce, trzy zwycięstwa, pięć porażek - to bilans reprezentacji Polski w piłce ręcznej na igrzyskach olimpijskich. Biało-Czerwoni w Rio pokazali ogromny charakter, ale o ich grze często w dużej mierze decydowały indywidualne umiejętności.
 Redakcja
Redakcja

Bramkarze

Sławomir Szmal - 1,5

To był jego najgorszy występ na wielkiej imprezie od wielu lat. Wielokrotnie ratował polską drużynę z opresji, ale niestety nie w Rio de Janeiro. W Brazylii był bez formy, o czym doskonale świadczą statystyki - skuteczność jego obron wyniosła dwadzieścia trzy procent, na sto dwadzieścia piłek posłanych w swoim kierunku odbił tylko dwadzieścia siedem. 

Piotr Wyszomirski - 4,5

W fazie grupowej grał niewiele, a gdy wchodził na boisko niezbyt potrafił pomóc swoim kolegom. Wszystko odmieniło się jednak w ćwierćfinale, w którym Polska zmierzyła się z Chorwacją. 

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (4):

 • Onion Zgłoś komentarz
  Te oceny możemy sobie wsadzić między książki. Wszyscy wiedzieli przed Igrzyskami, że Kus to będzie najsłabsze ogniwo. Wiedziałem ja, wiedzieli wszyscy na tym forum, wiedzieli nawet inni
  Czytaj całość
  zawodnicy z reprezentacji, pewnie nawet sam Kus wiedział i Talant też wiedział, a mimo wszystko go wziął bo stwierdził, że "jakoś to będzie". Udało się jakimś cudem w Lidze Mistrzów to czemu ma się nie udać na Igrzyskach? Ja pisałem wcześniej o tym, że z takim obrońcą nie ugramy nic, chwała jedynie Bieleckiemu i Wyszomirskiemu, że udało się ograć Chorwację. Wszyscy nagle pisali i mówili, że Kus świetnie w obronie. Obejrzyjcie sobie teraz każdy mecz spokojnie z Igrzysk, jakby ktoś prowadził statystyki błędów w obronie i przegranych pojedynków 1 na 1 to Kus wygrałby te Igrzyska w cuglach. Nie było takich sytuacji za kadencji Wenty i Bieglera, że zawodnicy przechodzili środek obrony i rzucali praktycznie sam na sam z bramkarzem, a u nas teraz kilka razy na mecz. Reszta chłopaków próbowała ratować sytuację (Jurecki nawet odniósł przez chęć pomocy kontuzję bo Kus uwalił mu sie na nogę), ale ileż taki Lijewski czy Jurecki może lepić obronę? Oni grają jeszcze w ataku, a Kus siedzi wtedy i odpoczywa więc jak czytam niektórych obrońców Kusa, że cała obrona grała słabo nie tylko on to się nóż w kieszeni otwiera. Drugi to Szyba. Jak jeszcze każdy się spodziewał, że Kus będzie grał bardzo słabo to jednak po Szybie (bohater z Kataru) każdy się spodziewał, że będzie co najmniej jednym z filarów drużyny. Okazało się, że jednak to nie jest zawodnik na poziom reprezentacyjny. Już ponad kilkadziesiąt występów w reprezentacji i na razie jeden dobry mecz. Reszty nawet nie ma co nazywać poprawnymi bo każdy jego występ to jakiś dramat.
  • Wiślak Zgłoś komentarz
   3,5 dla trenera,który gra uparcie 5-1 mimo,że nie idzie to trochę za dużo. Zobaczcie jak grali finaliści czyi Dania i Francja. Płaskie 6-0 czasem z wysuniętym lekko środkowym obrońcą.
   Czytaj całość
   Brak pomysłu na wydarzenia boiskowe, jechanie z zawodnikami indywidualnie podczas brania czasu zamiast pomocy całej w drużynie i pokierowaniu nimi. Niewykorzystane przysługujące czasy w meczu przeciwko Niemcom świadczą również o braku pomysłu na naszą grę. Co do innych ocen nie chce mi się już podejmować polemiki ale 3 dla M.Kusa jest mocno na wyrost. Fakt,że facet dawał z siebie wszystko (a przy tym był najsłabszym ogniwem w naszej obronie) nie usprawiedliwia go bo każdy na parkiecie dawał z siebie wszystko. Pozostaje kwestia poziomu sportowego,którego śmiem twierdzić już w tym wieku nie podniesie.
   • Petrochemia Zgłoś komentarz
    Mateusz Kus - 3 Po zakończeniu turnieju był wobec siebie bardzo krytyczny i powiedział, że był najsłabszym punktem reprezentacji Polski. Prawda jest taka, że obrona naszej drużyny w
    Czytaj całość
    niektórych spotkaniach wyglądała bardzo słabo, ale nie zawsze była to tylko wina Kusa - pozostali zawodnicy także popełniali w tym elemencie masę błędów i nie pomagali mu w centralnym sektorze boiska. BRAWO DLA WAS SF!!! Super obiektywny komentarz. Jesteście z siebie dumni?
    • wpm Zgłoś komentarz
     Wiśniewski gorsza ocena od Kusa? A czy da się gorzej zagrać niz Kus w obronie i w ataku? Przecież koło niego można było przejść z piłką... Jurkiewicz i Gierak z taką samą oceną?
     Czytaj całość
     Gierak potrafi w trzech akcjach pod rząd ofens zrobić. Kilka podań do przeciwników. Grał tragicznie. Jurkiewicz może dużo nie rzucał, ale chociaż nie miał takich głupich strat.