WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis
)

Najlepsi polscy szczypiorniści 2016: lewoskrzydłowi

Koniec roku to czas podsumowań. Redakcja WP SportoweFakty tradycyjnie przygotowała ranking najlepszych polskich szczypiornistów. Po bramkarzach, pora na lewoskrzydłowych. Zobacz, na kogo postawiliśmy tym razem.
Maciej Wojs
Maciej Wojs

Zestawienie powstało na podstawie redakcyjnego głosowania. Wzorem lat poprzednich na każdej pozycji wyróżniliśmy dziesięciu zawodników - sześciu w rankingowej kolejności oraz czterech pozostających w polu widzenia (*).

Ranking najlepszych polskich lewoskrzydłowych - historia

Zawodnik 2012 2013 2014 2015
Rafał Biegaj *
Michał Chodara * * * *
Wojciech Gumiński 6. 5. 3. 3.
Mateusz Jachlewski * 3. 2. 2.
Damian Kostrzewa 5. 4. * 6.
Przemysław Krajewski 3. 6. 6. 1.
Adrian Nogowski * * *
Leszek Starczan *
Piotr Swat *
Tomasz Tłuczyński 4. *
Bartłomiej Tomczak * * 5. *
Adam Wiśniewski 1. 2. 4. 5.
Wojciech Zydroń 2. 1. 1. 4.

Kto był najlepszym polskim lewoskrzydłowym 2016 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (14):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Michał-Kwidzyn 0
  Jako autor przywołanej klasyfikacji strzelców wśród lewoskrzydłowych skrobnę kilka zdań w temacie. To o czym dyskutujecie to klasyfikacja NAJSKUTECZNIEJSZYCH lewoskrzydłowych. I tylko tyle. Czym się różni najskuteczniejszy od najlepszego? Czasami różni się bardzo. O kilku różnicach już wspominaliście. Ale ta najważniejsza, moim zdaniem, polega na tym, że klasyfikacja najskuteczniejszego "wyjmuje" konkretnego zawodnika z drużyny, z grupy ludzi, którzy WSPÓLNIE próbują doprowadzić do zdobycia bramki. I to jest ta podstawowa ułomność, która rozsądnemu kibicowi nie pozwala utożsamiać klasyfikacji najskuteczniejszych z klasyfikacją najlepszych. Zarówno ta pierwsza jak i druga, w przypadku tak bardzo zespołowej gry jak piłka ręczna, powinna być traktowana jako zabawa i urozmaicenie kibicowskiej pasji.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Petrochemia 0
  Oparł ale o statystykę z pół roku... np. taki szmal od września prawie nie grał i jak to się ma to tego co wkleiłeś?
  DRadek Masz rację, ale ktoś się na czymś oparł. W wypadku zestawienia SF trudno jest określić jakąś obiektywną "bazę". Zestawienie "kwidzyńskie" opiera się o liczbę strzelonych bramek, rzecz ważną w piłce ręcznej...jeżeli było by to zestawienie dotyczące np. łyżwiarzy figurowych to bardziej można by się oprzeć o ocenę "wrażenia artystycznego" ;-) , a tego rodzaju zestawieniem jest ranking SF. Trochę za "zasługi", trochę za "nazwisko" i trochę za "wrażenie artystyczne", ale taki jest "urok" zestawień.....najlepszy przykład to miejsce Lewandowskiego w pewnym zestawieniu ;)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • DRadek 0
  Masz rację, ale ktoś się na czymś oparł. W wypadku zestawienia SF trudno jest określić jakąś obiektywną "bazę". Zestawienie "kwidzyńskie" opiera się o liczbę strzelonych bramek, rzecz ważną w piłce ręcznej...jeżeli było by to zestawienie dotyczące np. łyżwiarzy figurowych to bardziej można by się oprzeć o ocenę "wrażenia artystycznego" ;-) , a tego rodzaju zestawieniem jest ranking SF. Trochę za "zasługi", trochę za "nazwisko" i trochę za "wrażenie artystyczne", ale taki jest "urok" zestawień.....najlepszy przykład to miejsce Lewandowskiego w pewnym zestawieniu ;)
  Mariusz7 Statystyka jest jak latarnia w dzień. Niczego nie rozświetla niczego nie rozjaśnia, ale można się o nią oprzeć. Jednak równie dobrze można by było policzyć % skuteczność rzutową. Dodać ile błędów własnych zrobili poszczególni zawodnicy, ile piłek przechwycili, ile minut spędzili na parkiecie, a jeszcze są asysty i na pewno by się wymyśliło mnóstwo statystyk np. ile z tych bramek jest po karnych, a ile z gry, albo jaki jest wynik -/+ kiedy na parkiecie czas spędzali poszczególni zawodnicy. Ta statystyka z kwidzyńskiego portalu jest tylko i wyłącznie statystyką. Teraz dam taki przykład 'wirtualny' np. Tomczak rzucił w tym sezonie 71 bramek, ale Zabrzanie w czasie pobytu Tomczaka na parkiecie stracili o 40 bramek więcej niż zdobyli, a sam Tomczak rzucał bramki średnio jedną na 7 minut, a jego skuteczność rzutowa to 55% z czego aż 36 bramek rzucił po rzutach karnych wywalczonych przez innych kolegów zaś dla porównania Mihić zdobył 55 bramek wszystkie z gry i na każde kolejne trafienie musiał czekać nie więcej niż 3 minuty i rzucał z 88% skutecznością. Oczywiście zmyśliłem te statystyki, ale czy po dodaniu tych kilku liczb wynik Mihicia zrobił się dużo bardziej imponujący od wyniku Tomczaka? Owszem, że tak. To co podał portal kwidzyński to jest zestawienie najbardziej bramkostrzelnych lewoskrzydłowych, ale na pewno nie ranking najlepszych.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (11)
Pokaż więcej komentarzy (14)
Pokaż więcej komentarzy (14)
Pokaż więcej komentarzy (14)